Nasze serwisy: mBaby.pl, m
ciąża
.pl, ppasazkobiety.pl, poradnikkobiety.pl, ladymedia.pl
Witaj, Logowanie  Rejestracja
R e k l a m a
Dzieci 1-6 lat
Warto także przeczytać
Mama Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje np. o nowych konkursach, wydarzeniach etc zapisz się do naszego Newslettera
Regulamin
R e k l a m a

Zdrowe zęby najmłodszych dzieci

Zależy Ci, aby Twoje dziecko w przyszłości mogło cieszyć się zdrowym uśmiechem? Nie chcesz, by wizyty u dentysty kojarzyły się z bólem i powodowały traumatyczne wspomnienia, które trwale mogą uprzedzić młodych pacjentów przed kolejnymi wizytami? Przeczytaj koniecznie.

Już od najmłodszych lat i pierwszych, słabo zmineralizowanych zębów mlecznych może pojawiać się ryzyko próchnicy. Polskie dzieci zajmują w tej dziedzinie niechlubne, wysokie miejsce. Ostatnie badania na Podkarpaciu pokazały, że ponad połowa 6-latków ma zepsute 4 lub więcej zębów!

 

W grupie polskich 12-latków aż 80% ma próchnicę. Nieleczona prowadzi do powikłań, bólu, a nawet przedwczesnej utraty zębów, dlatego ważne jest, by wizyty u stomatologa odbywały się regularnie, a leczenie nie kojarzyło się z bólem i stresem. Na pierwsze, adaptacyjne wizyty u dentysty powinno się prowadzać już 3-letnie dzieci.

Jak uniknąć kłopotów z zębami u dzieci?

  1. Przypominaj dziecku o regularnym i dokładnym myciu zębów dobrze dobraną pastą.
  2. Zmieniaj dziecku szczoteczki co 3 miesiące (oraz po każdej chorobie).
  3. Chodź z dzieckiem na regularne wizyty kontrolne do dentysty.
  4. Zachęcaj dziecko do zdrowej diety – ogranicz spożywanie produktów zawierających cukier (zwłaszcza słodkich napojów).
  5. Przyzwyczajaj dziecko do mycia zębów po każdym posiłku.
  6. Pamiętajcie, że zęby mleczne też trzeba leczyć.

 

Strona 1 z 2

« pierwszapoprzednia12następnaostatnia »

Komentarze (2)

dentysta
malinowska000
Ja z córcią chodzimy do dentysty już od 17 miesiąca życia, dziecku pojawiła się próchnica na górnych jedynkach i dwójkach.Dentystka twierdzi,że to dobrze że przyszliśmy.Teraz inne ząbki są chronione przed próchnicą a w tych chorych jest leczona.
malinowska000 , kwiecień 13, 2011
wizyta kontrolna
AniolekKarolinka
moja córcia ma 21 mc. myje ząbki najpierw sama - a potem poprawiam jej ja lub mąż- myje je 2 razy dziennie a w przyszłym tygodniu idziemy na pierwsza wizytę do pani Stomatolog.
AniolekKarolinka , kwiecień 12, 2011

Napisz Komentarz


busy
 

Dołącz do nas

O nas | Kontakt | Reklama | Współpraca | Regulamin | Linkuj do nas | Ciekawe strony | Mapa serwisu | Polityka cookies
Design by resMedia (C) 2006-2011 Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie oraz rozpowszechnianie bez zgody redakcji zabronione.

Wszystkie porady i artykuły zawarte w naszym serwisie publikowane są wyłącznie do celów informacyjnych. Wszelkie choroby, schorzenie i inne powikłania należy konsultować z lekarzem specjalistą. Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, posty oraz komentarze nadesłane przez użytkowników.

dziecko  przygotowania do ciąży  ciąża, ciąża tydzień po tygodniu  niemowlę  wcześniak uroda moda, trendy i styl moda zdrowie i fitness poradnik dla kobiet