Nasze serwisy: mBaby.pl, m
ciąża
.pl, ppasazkobiety.pl, poradnikkobiety.pl, ladymedia.pl
Witaj, Logowanie  Rejestracja
R e k l a m a
Dzieci 1-6 lat
Warto także przeczytać
Mama Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje np. o nowych konkursach, wydarzeniach etc zapisz się do naszego Newslettera
Regulamin
R e k l a m a

Kolory dziecięcych emocji- O znaczeniu kolorów w rozwoju dziecka

kreatywne myśleni i wpływ kolorów na dzieciWrażliwość na barwy, nazywana często poczuciem koloru, należy do tej samej kategorii wrażliwości, co słuch muzyczny. 

 

W dużej mierze jest cechą wrodzoną. Jednak, podobnie jak w przypadku słuchu muzycznego, to od wpływu otoczenia (rodziny, nauczycieli) zależy, jak ta wrażliwość będzie kształtowana i doskonalona. Creative Park firmy Canon stanowi unikalne miejsce poznawania barw. Poprzez zabawę wspiera rozwój dzieci, odkrywając różnorodność kolorów, form i stylów.
Zahamowania i złe nawyki, jakich nabieramy w tym zakresie w trakcie wychowania i procesu edukacji (w Polsce nastawionym niestety głównie na poznanie intelektualne) są niezwykle trudne do nadrobienia. Nie chodzi tylko o prostą umiejętność rozróżniania kolorów, lecz o wrażliwość na sztukę, estetykę życia codziennego - przedmioty, którymi się otaczamy, umiejętność komponowania ubioru, itp. Pamiętajmy, że „dziecięce zabawki to pierwsze dzieła sztuki, z jakim styka się dziecko”.

Strona 1 z 6

« pierwszapoprzednia123456następnaostatnia »

Komentarze (1)

literatura
madzicube
witam,
planuję napisać pracę mgr o wpływie kolorów na dziecko.
Czy mogę prosić o podanie bibliografii do tego artykułu? /tej tematyki
dzięki
madzicube , listopad 28, 2010

Napisz Komentarz


busy
 

Dołącz do nas

O nas | Kontakt | Reklama | Współpraca | Regulamin | Linkuj do nas | Ciekawe strony | Mapa serwisu | Polityka cookies
Design by resMedia (C) 2006-2011 Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie oraz rozpowszechnianie bez zgody redakcji zabronione.

Wszystkie porady i artykuły zawarte w naszym serwisie publikowane są wyłącznie do celów informacyjnych. Wszelkie choroby, schorzenie i inne powikłania należy konsultować z lekarzem specjalistą. Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, posty oraz komentarze nadesłane przez użytkowników.

dziecko  przygotowania do ciąży  ciąża, ciąża tydzień po tygodniu  niemowlę  wcześniak uroda moda, trendy i styl moda zdrowie i fitness poradnik dla kobiet