Nasze serwisy: mBaby.pl, m
ciąża
.pl, ppasazkobiety.pl, poradnikkobiety.pl, ladymedia.pl
Witaj, Logowanie  Rejestracja
R e k l a m a
Mama Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje np. o nowych konkursach, wydarzeniach etc zapisz się do naszego Newslettera
Regulamin
R e k l a m a

Buty ortopedyczne, a płaskostopie u dzieci

Buty ortopedyczne, które są dostępne w każdym sklepie obuwniczym dla dzieci charakteryzujące się usztywnionymi, podwyższonymi cholewkami i wyprofilowaną podeszwą (z wyciętym przodem na paluszki) są  niezdrowe dla  stawiającego pierwsze kroki maluszka.

Nasza 4 letnia córeczka, która stawiała swoje pierwsze kroczki w takich bucikach (poleconych przez pediatrę) w wieku 3,5 lat po kontrolnej wizycie u ortopedy okazało się, że te buciki spowodowały płaskostopie przodujące.

Ortopeda szybko wykrył przyczynę tej wady, winowajcą okazały się buciki ortopedyczne. Buty te są sztywne, usztywniają nóżkę a nie kształtują rozwijającą się stopkę, powodują uczucie porównywane do noszenia butów narciarskich, podeszwa natomiast zgina się ciężko i w niewłaściwym miejscu, a mianowicie w połowie, co jest bardzo niezdrowe dla kształtującej się stopy. Dzieci z płaskostopiem przodującym często narzekają na bolące nóżki (nie chcą spacerować), często przewracają się bez przyczyny. Takie sygnały mogą być znakiem, aby wybrać się z dzieckiem do ortopedy na wizytę kontrolną.

 

Dzieci stawiające pierwsze kroki powinny nosić miękkie buciki, które w żaden sposób nie będą krępowały nóżki. Najlepiej , aby dziecko chodziło na boso, w samych skarpetkach jak najdłużej. Dotykając stopą różnych powierzchni dziecko uczy cię czuć różne tekstury, masuje nóżkę i co najważniejsze kształtuje prawidłowo stopę. A więc jesteśmy z dzieckiem nad woda na trawie zdejmujmy dziecku buciki, a w szczególności w domu dziecko powinno jak najwięcej chodzić bez bucików (na śliskie powierzchnie najlepsze są skarpetki antypoślizgowe)

Przyczynami płaskostopia przodującego nie są jedynie buty ortopedyczne, zbyt wcześnie stawianie dziecka na nóżki też może je powodować. W naszym przypadku zaważyły buty ortopedyczne i na pewno drugi raz takiego błędy nie popełnimy.Autor/dodał :
kasia
 

Komentarze (0)

Napisz Komentarz


busy
 

Dołącz do nas

O nas | Kontakt | Reklama | Współpraca | Regulamin | Linkuj do nas | Ciekawe strony | Mapa serwisu | Polityka cookies
Design by resMedia (C) 2006-2011 Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie oraz rozpowszechnianie bez zgody redakcji zabronione.

Wszystkie porady i artykuły zawarte w naszym serwisie publikowane są wyłącznie do celów informacyjnych. Wszelkie choroby, schorzenie i inne powikłania należy konsultować z lekarzem specjalistą. Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, posty oraz komentarze nadesłane przez użytkowników.

dziecko  przygotowania do ciąży  ciąża, ciąża tydzień po tygodniu  niemowlę  wcześniak uroda moda, trendy i styl moda zdrowie i fitness poradnik dla kobiet