Nasze serwisy: mBaby.pl, m
ciąża
.pl, ppasazkobiety.pl, poradnikkobiety.pl, ladymedia.pl
Witaj, Logowanie  Rejestracja
R e k l a m a
Dzieci 1-6 lat
Warto także przeczytać
Mama Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje np. o nowych konkursach, wydarzeniach etc zapisz się do naszego Newslettera
Regulamin
R e k l a m a

Beztroskie lato!

Wakacje to czas zabawy i podróży. Dla rodziców jest to także okres wzmożonej opieki nad swoimi pociechami. Nie chcemy przecież odmawiać dzieciom czasu spędzonego aktywnie na świeżym powietrzu lub próbowania nowych potraw, ale poczucie odpowiedzialności za ich bezpieczeństwo często nie daje nam spokoju. Najlepszym lekiem na takie zmartwienia jest przygotowanie się na ewentualne wypadki i bycie gotowym do szybkiej interwencji.

Mamo, wywróciłem się!
Gdy nasze pociechy wybiegają z krzykiem z domu na rower albo na rolki zawsze martwimy się, żeby nie zrobiły sobie krzywdy. Obrazek mamy, która z troską co chwila spogląda przez okno na zabawę swoich dzieci nie należy do rzadko spotykanych. Większość wypadków na szczęście kończy się jedynie niewielkimi urazami skóry. Nie powodują one żadnych poważnych konsekwencji, jeśli zostają szybko odkażone oraz zabezpieczone tak, aby ponownie nie dostały się do nich zanieczyszczenia. Gdy dojdzie już do zranienia warto w pierwszej kolejności sięgnąć po wodę utlenioną w żelu, która skutecznie niszczy bakterie Gram-dodatnie i Gram-ujemne oraz działa grzybobójczo. Co istotne w przypadku małych dzieci nie szczypie, więc powinno obyć się bez płaczu! Jeśli rana nie jest rozległa nie musimy dodatkowo jej zabezpieczać, ponieważ preparat wytworzy w miejscu aplikacji żelowy opatrunek. W wypadku, gdy nasze dziecko doznało jednak poważniejszego urazu, powinniśmy sięgnąć po dodatkowe zabezpiecznie w postaci jałowej gazy oraz bandaża. W trakcie umiejscowiania opatrunku postarajmy się nie dotykać tej jego warstwy, która będzie miała bezpośredni kontakt z raną, ponieważ grozi to jej powtórnym zakażeniem! Pamiętajmy też, że nie powinnyśmy samodzielnie usuwać ciał obcych takich jak piasek czy żwir - taki zabieg wymaga wizyty u specjalisty. W sytuacji, gdy dziecku dokucza mocne stłuczenie i wywołany nim obrzęk warto schłodzić miejsce urazu przy pomocy torebki z lodem lub użyć chłodzącego spray’u. Jeśli dyskomfort nie ustępuje można też sięgnąć po maść przeciwbólową. W przypadku, gdy podejrzewamy skręcenie zadbajmy o unieruchomienie stawu i jak najszybszą konsultację medyczną.

Strona 1 z 2

« pierwszapoprzednia12następnaostatnia »

Komentarze (0)

Napisz Komentarz


busy
 

Dołącz do nas

O nas | Kontakt | Reklama | Współpraca | Regulamin | Linkuj do nas | Ciekawe strony | Mapa serwisu | Polityka cookies
Design by resMedia (C) 2006-2011 Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie oraz rozpowszechnianie bez zgody redakcji zabronione.

Wszystkie porady i artykuły zawarte w naszym serwisie publikowane są wyłącznie do celów informacyjnych. Wszelkie choroby, schorzenie i inne powikłania należy konsultować z lekarzem specjalistą. Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, posty oraz komentarze nadesłane przez użytkowników.

dziecko  przygotowania do ciąży  ciąża, ciąża tydzień po tygodniu  niemowlę  wcześniak uroda moda, trendy i styl moda zdrowie i fitness poradnik dla kobiet