Nasze serwisy: mBaby.pl, m
ciąża
.pl, ppasazkobiety.pl, poradnikkobiety.pl, ladymedia.pl
Witaj, Logowanie  Rejestracja
R e k l a m a
Dzieci 1-6 lat
Warto także przeczytać
Mama Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje np. o nowych konkursach, wydarzeniach etc zapisz się do naszego Newslettera
Regulamin
R e k l a m a

Bezpieczny pokój dziecka

Dziecięcy pokój powinien być nie tylko ładny i funkcjonalny, ale przede wszystkim bezpieczny. Dlatego warto pomyśleć o tym, jak zminimalizować wszystkie zagrożenia, z jakimi może się w nim zetknąć nasze dziecko. Małe dzieci są bardzo ruchliwe, mają mnóstwo nieoczekiwanych pomysłów oraz nie zdają sobie sprawy z zagrożeń, jakie mogą napotkać na swojej drodze. Dlatego tak ważne jest, aby ich pokój był miejscem komfortowym i bezpiecznym.

Wyposażenie dziecięcego pokoju powinno być dostosowane do wieku i możliwości jego lokatora. W przypadku małych dzieci, należy zabezpieczyć wszystkie ostre kanty, aby maluch nie był narażony na uraz, gdy upadnie. Wybierając meble warto szukać tych o zaokrąglonych brzegach lub zastosować silikonowe nakładki na wyposażenie zakończone ostrymi kantami.

Pamiętajmy również, że meble do dziecięcego pokoiku powinny być zrobione z nietoksycznych materiałów oraz posiadać atest. Wyposażenie dobrane do wzrostu naszej pociechy pozwoli uniknąć niebezpiecznej sytuacji, w której dziecko będzie się po nim wspinało, chcąc dosięgnąć czegoś, co znajduje się w niedostępnym dla niego miejscu.

Strona 1 z 2

« pierwszapoprzednia12następnaostatnia »

Komentarze (0)

Napisz Komentarz


busy
 

Dołącz do nas

O nas | Kontakt | Reklama | Współpraca | Regulamin | Linkuj do nas | Ciekawe strony | Mapa serwisu | Polityka cookies
Design by resMedia (C) 2006-2011 Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie oraz rozpowszechnianie bez zgody redakcji zabronione.

Wszystkie porady i artykuły zawarte w naszym serwisie publikowane są wyłącznie do celów informacyjnych. Wszelkie choroby, schorzenie i inne powikłania należy konsultować z lekarzem specjalistą. Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, posty oraz komentarze nadesłane przez użytkowników.

dziecko  przygotowania do ciąży  ciąża, ciąża tydzień po tygodniu  niemowlę  wcześniak uroda moda, trendy i styl moda zdrowie i fitness poradnik dla kobiet