Nasze serwisy: mBaby.pl, m
ciąża
.pl, ppasazkobiety.pl, poradnikkobiety.pl, ladymedia.pl
Witaj, Logowanie  Rejestracja
R e k l a m a
Dzieci 1-6 lat
Warto także przeczytać
Mama Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje np. o nowych konkursach, wydarzeniach etc zapisz się do naszego Newslettera
Regulamin
R e k l a m a

Bajkoterapia, czyli jak pomóc dziecku

Dzieciństwo jest beztroskie zazwyczaj tylko we wspomnieniach dorosłych, którzy często zapominają, jak trudno być dzieckiem.

W rzeczywistości dziecko codziennie spotyka wiele sytuacji, nacechowanych silnymi emocjami: zarówno dobrymi, jak i negatywnymi.  Mały człowiek nie potrafi słowami określić swoich stanów emocjonalnych, nie potrafi również poprosić o pomoc czy wsparcie.

Stresujące sytuacje, takie jak adaptacja w przedszkolu czy szkole, pojawienie się młodszego rodzeństwa, choroba lub śmierć w rodzinie, strata ulubionego zwierzątka i uczucia im towarzyszące prowadzą do zachowań, które nie zawsze są akceptowane przez otoczenie. Proces kształtowania się umiejętności społecznych i emocjonalnych jest długotrwały, a w jego przebiegu dziecko musi się nauczyć, jak radzić sobie z wieloma trudnościami. Zadaniem rodziców i opiekunów jest pomoc dziecku w zrozumieniu, skąd biorą się w nim uczucia takie jak np. złość i w jaki sposób je odreagować. W takiej sytuacji bardzo pomocnym narzędziem może być bajkoterapia, czyli wspieranie, redukowanie napięcia i tworzenie pozytywnego obrazu świata poprzez kontakt z literaturą.

 

 

Strona 1 z 3

« pierwszapoprzednia123następnaostatnia »

Komentarze (0)

Napisz Komentarz


busy
 

Dołącz do nas

O nas | Kontakt | Reklama | Współpraca | Regulamin | Linkuj do nas | Ciekawe strony | Mapa serwisu | Polityka cookies
Design by resMedia (C) 2006-2011 Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie oraz rozpowszechnianie bez zgody redakcji zabronione.

Wszystkie porady i artykuły zawarte w naszym serwisie publikowane są wyłącznie do celów informacyjnych. Wszelkie choroby, schorzenie i inne powikłania należy konsultować z lekarzem specjalistą. Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, posty oraz komentarze nadesłane przez użytkowników.

dziecko  przygotowania do ciąży  ciąża, ciąża tydzień po tygodniu  niemowlę  wcześniak uroda moda, trendy i styl moda zdrowie i fitness poradnik dla kobiet