Nasze serwisy: mBaby.pl, m
ciąża
.pl, ppasazkobiety.pl, poradnikkobiety.pl, ladymedia.pl
Witaj, Logowanie  Rejestracja
R e k l a m a
Mama Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje np. o nowych konkursach, wydarzeniach etc zapisz się do naszego Newslettera
Regulamin
R e k l a m a

Mazury- wakacje z dzieckiem

wakacje z dzieckiem mazuryMrągowo, Giżycko, Mikołajki...Któż z nas nie zna tych miejsc. Bezsprzecznie są to miasta wyjątkowe i piękne, ale również bardzo popularne... Coraz większe rzesze turystów odwiedzających te zakątki skutecznie zmienia mazurski klimat, pozbawiając je wyjątkowego charakteru. Na szczęście zachowały się jeszcze tereny, gdzie plaże są puste a na łąkach czuć woń kwiatów i słychać śpiew ptaków. Zapraszamy w podróż do jednego z takich miejsc..
Odwiedzając Pojezierze Ełckie zostawiamy za sobą pośpiech, stres i pracę “na wczoraj”. Można się tu oddać słodkiemu lenistwu, choć na nudę nie można narzekać. Spływy kajakowe, wyprawy jachtowe, wczasy rekreacyjne dla całej rodziny, wypoczynek w otoczeniu dziewiczej przyrody oraz nieprzebrane bogactwo zabytków kultury. To tylko kilka propozycji, które w swojej ofercie ma ten region. Strzeliste sosny pochylające się nad taflą migotliwego jeziora i biała żaglówką na horyzoncie. To prawdziwy koloryt i unikalna esencja klimatu prawdziwych Mazur, który chcemy Państwu przedstawić. Tropem natury
Pojezierze Ełckie obejmuje rozległe malowniczo połączone kompleksy leśne, jeziora, pagórki i doliny morenowe we wschodniej części Pojezierza Mazurskiego. Pagórkowata wyżyna z licznymi kompleksami leśnymi (Puszcza Borecka) podzielona jest wieloma jeziorami. Do największych z nich zalicza się Jezioro Rajgrodzkie (15,1 km²), Selmęt Wielki (12,6 km²) oraz Łaśmiady (8,8 km²).
Pojezierze Ełckie uznawane jest za jedyny w swoim rodzaju region turystyczny w Europie, bogaty w wyjątkowe walory przyrodnicze i turystyczne. Wszystko to razem sprawia, że jest to raj dla wędkarzy, entuzjastów przyrody oraz miłośników długich wędrówek pieszych, wypraw rowerowych, kajakowych i jachtowych. Poszukiwaczy prawdziwych przygód ucieszy bogata baza atrakcji turystycznych, z których do najciekawszych należą: Ełcka Kolej Wąskotorowa, legendarny Wilczy Szaniec, Święta Lipka, Klasztor Kamedułów w Wigrach oraz wiadukt w Stańczykach.

Strona 1 z 3

« pierwszapoprzednia123następnaostatnia »

Komentarze (2)

żeglarz
opal
Mazury są cudowne, a przede wszystkim szlak wielkich jezior:
Stolica Mazur GIŻYCKO, MIKOŁAJKI, MRĄGOWO, RYN, WĘGORZEWO, PISZ ........
opal , sierpień 25, 2010
mazury
milli
Ja podobnie jak w zeszłym planuję wypad na mazury, w których jestem zakochana. Zresztą polecam tę część naszego kraju wszystkim rozkochanym w naturze.
milli , maj 17, 2010

Napisz Komentarz


busy
 

Dołącz do nas

O nas | Kontakt | Reklama | Współpraca | Regulamin | Linkuj do nas | Ciekawe strony | Mapa serwisu | Polityka cookies
Design by resMedia (C) 2006-2011 Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie oraz rozpowszechnianie bez zgody redakcji zabronione.

Wszystkie porady i artykuły zawarte w naszym serwisie publikowane są wyłącznie do celów informacyjnych. Wszelkie choroby, schorzenie i inne powikłania należy konsultować z lekarzem specjalistą. Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, posty oraz komentarze nadesłane przez użytkowników.

dziecko  przygotowania do ciąży  ciąża, ciąża tydzień po tygodniu  niemowlę  wcześniak uroda moda, trendy i styl moda zdrowie i fitness poradnik dla kobiet