Nasze serwisy: mBaby.pl, m
ciąża
.pl, ppasazkobiety.pl, poradnikkobiety.pl, ladymedia.pl
Witaj, Logowanie  Rejestracja
R e k l a m a
Dzieci 1-6 lat
Warto także przeczytać
Mama Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje np. o nowych konkursach, wydarzeniach etc zapisz się do naszego Newslettera
Regulamin
R e k l a m a

Wygraj z alergią!

Nie trzeba rezygnować z koktajli truskawkowych i z utęsknieniem czekać na powrót zimy. Wiosna, która dla wielu cierpiących na alergię bywa przekleństwem, może pokazać im nowe oblicze. Bez kataru, kaszlu i wypieków na twarzy. Nie wszyscy cieszą się z nadejścia wiosny. Dla tych, którzy zmagają się z alergią, pierwsze słoneczne dni mogą okazać się wyjątkowo męczące. Jednak ci bardziej zdeterminowani, by bez przeszkód móc korzystać z wiosennych uroków, nie czekają z założonymi rękoma, aż przestaną psikać, łzawić, kaszleć i drapać się. Udają się do laboratorium na specjalistyczne testy diagnostyczne. A to pierwszy krok ku temu, by zostać zwycięzcą w walce z alergią.

Alergia chorobą współczesności
Jednym  z najczęstszych współczesnych schorzeń cywilizacyjnych jest alergia. Z roku na rok liczba zmagających się z różnymi dolegliwościami alergicznymi wzrasta. W Polsce jest to obecnie około 25 – 30 proc. społeczeństwa. Przerażać mogą prognozy lekarzy, że ta liczba będzie się sukcesywnie powiększać. Alergia jest symbolem naszych czasów i odzwierciedleniem naszego stylu życia.  Związana jest z postępem technologicznym, zanieczyszczeniem środowiska i wzrastającym powszechne użyciem środków chemicznych. Istnieje także hipoteza według której to nadmierna dbałość o higienę osobistą, paniczna ucieczka od jakichkolwiek bakterii i przenoszenia zarazków, jest przyczyną rozwoju alergii. Stąd można by wytłumaczyć wzrost alergii w krajach najbardziej rozwiniętych. – Alergenów, czyli substancji, które mogą wywołać reakcję alergiczną, może być bardzo wiele. Najczęstsze z nich to roztocza kurzu, sierść zwierząt, pyłki roślin, ale także produkty żywnościowe czy nawet lekarstwa – mówi dr Agnieszka Bujnowska Kierownik Przychodni Poznańskiego Szpitala Med Polonia. – Do alergenów należeć mogą także substancje i przedmioty, które mają bezpośredni kontakt z naszą skórą, czyli kosmetyki, środki czystości, guziki od spodni, paski czy biżuteria – dodaje.  W większości wypadków, nie mając świadomości co nas uczula, nie wiemy jak się przed tym bronić i czego unikać. Dopiero ustalenie tego co jest dla organizmu nieprzyjazne pozwala wyeliminować ów czynnik w przyszłości.

Strona 1 z 2

« pierwszapoprzednia12następnaostatnia »

Komentarze (0)

Napisz Komentarz


busy
 

Dołącz do nas

O nas | Kontakt | Reklama | Współpraca | Regulamin | Linkuj do nas | Ciekawe strony | Mapa serwisu | Polityka cookies
Design by resMedia (C) 2006-2011 Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie oraz rozpowszechnianie bez zgody redakcji zabronione.

Wszystkie porady i artykuły zawarte w naszym serwisie publikowane są wyłącznie do celów informacyjnych. Wszelkie choroby, schorzenie i inne powikłania należy konsultować z lekarzem specjalistą. Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, posty oraz komentarze nadesłane przez użytkowników.

dziecko  przygotowania do ciąży  ciąża, ciąża tydzień po tygodniu  niemowlę  wcześniak uroda moda, trendy i styl moda zdrowie i fitness poradnik dla kobiet