Nasze serwisy: mBaby.pl, m
ciąża
.pl, ppasazkobiety.pl, poradnikkobiety.pl, ladymedia.pl
Witaj, Logowanie  Rejestracja
R e k l a m a
Mama Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje np. o nowych konkursach, wydarzeniach etc zapisz się do naszego Newslettera
Regulamin
R e k l a m a

Zbij temperaturę dziecka, czyli jak zmierzyć temperature z uśmiechem

 jak zmierzyć dziecku temperaturę żeby się nie bało i nie płakało

Zbliżające się zimowe chłody i częste zmiany temperatur nie sprzyjają odporności najmłodszych, narażonych najbardziej na „złapanie” różnego rodzaju infekcji. Jeśli wasz maluch zachoruje warto postarać się o zapewnienie mu atmosfery, w której łatwiej zniesie niedogodności wywołane złym samopoczuciem. Nielubiane przez dzieci mierzenie temperatury może stać się przyjemniejsze, jeśli odbędzie się „w towarzystwie” ulubionych bohaterów kreskówek.

Szklane oczy, wyraźne rumieńce, brak apetytu to pierwsze z objawów zbliżającej się choroby. Rozgrzane czoło i odnotowany wzrost temperatury świadczy nieuchronnie o tym, że organizm rozpoczął już walkę z chorobą. Od tego momentu rodzice powinni uzbroić się w cierpliwość i przygotować się na rozdrażnienie i zły nastrój pociechy. Walka z chorobą dziecka czeka również rodziców.Najlepszym sposobem na przetrwanie choroby jest zapewnianie maluchowi jak najwięcej atrakcji takich jak wspólne zabawy artystyczne, nauka wierszyków i piosenek czy czytanie ulubionych bajek i baśni. Przy odrobinie fantazji nawet częste mierzenie temperatury dziecka może stać się przygodą, jeśli będzie wykonywane przy użyciu kolorowych termometrów z wizerunkami bohaterów kreskówek Walta Disneya.

Idealnym termometrem stworzonym z myślą o najmłodszych jest Thermoval Rapid Disney Edition firmy Paul Hartmann Polska. Jest to bezpieczny termometr elektroniczny z dużym, cyfrowym wyświetlaczem i wodoszczelną obudową ozdobioną wizerunkami ulubionych bohaterów kreskówek Disneya - Myszki Miki, Królewny Śnieżki, Jelonka Bambi. Niezwykle dokładny i szybki pomiar (od 10 do 30 sekund) sygnalizowany jest charakterystycznym dźwiękiem.

Sposoby pomiaru:
Temperaturę można mierzyć na 3 sposoby. Najprecyzyjniejszym i najszybszym sposobem jest pomiar w jamie ustnej, następnie w odbycie i pod pachą. Cena rekomendowana przez PAUL HARTMANN Polska wynosi około 25,00 zł

Warto wiedzieć, jakimi domowymi sposobami można poza użyciem środków farmakologicznych samemu obniżyć temperaturę ciała dziecka. Najprostszym sposobem jest przykładanie chłodnych kompresów na czoło, kark i łydki malucha. Jeśli chcemy sprawić, aby nasze zabiegi nie były dla dziecka nieprzyjemne i zamieniły się w przyjemność możemy skorzystać z termoforów w kształcie miękkich maskotek. Dzięki nawet niewielkiej kreatywności rodziców „wspólne chorowanie” może odbyć się w bajkowej atmosferze. Szukaj po słowach kluczowych: temperatura  pomiar temperatury  gorączka  dziecko  disney  
Autor/dodał :
redakcja
 

Komentarze (0)

Napisz Komentarz


busy
 

Dołącz do nas

O nas | Kontakt | Reklama | Współpraca | Regulamin | Linkuj do nas | Ciekawe strony | Mapa serwisu | Polityka cookies
Design by resMedia (C) 2006-2011 Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie oraz rozpowszechnianie bez zgody redakcji zabronione.

Wszystkie porady i artykuły zawarte w naszym serwisie publikowane są wyłącznie do celów informacyjnych. Wszelkie choroby, schorzenie i inne powikłania należy konsultować z lekarzem specjalistą. Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, posty oraz komentarze nadesłane przez użytkowników.

dziecko  przygotowania do ciąży  ciąża, ciąża tydzień po tygodniu  niemowlę  wcześniak uroda moda, trendy i styl moda zdrowie i fitness poradnik dla kobiet