Nasze serwisy: mBaby.pl, m
ciąża
.pl, ppasazkobiety.pl, poradnikkobiety.pl, ladymedia.pl
Witaj, Logowanie  Rejestracja
R e k l a m a
Mama Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje np. o nowych konkursach, wydarzeniach etc zapisz się do naszego Newslettera
Regulamin
R e k l a m a

SMECTA –Gdy biegunka atakuje, nie wpadaj w panikę!

SMECTA –Gdy biegunka atakuje, nie wpadaj w panikę! | Apteczka | Dziecko- PoradnikMamy.pl

smekta na biegunkę u dzieci i dorosłychNa ostrą biegunkę choruje wiele dzieci, zwłaszcza w ciągu pierwszych lat życia. U większości dzieci w Europie ma ona łagodny przebieg. Jednak, mimo to, ostra biegunka może stać się przyczyną hospitalizacji dziecka.
Kiedy mamy do czynienia z biegunką?
Biegunkę u dziecka możemy stwierdzić gdy maluch oddaje trzy lub więcej obfitych, wodnistych stolców w ciągu 24 godzin, lub gdy w stolcu pojawi się krew, śluz lub ropa. Biegunki u dzieci są bardzo groźne, gdyż mogą one w krótkim czasie doprowadzić do odwodnienia młodego organizmu.

Tracąc duże ilości wody i elektrolitów, dziecko staje się osłabione i apatyczne. Długotrwałe odwodnienie może nawet być groźne dla życia, dlatego też w przypadku przewlekłej biegunki, należy jak najszybciej skonsultować się z lekarzem.

Co robić, gdy się pojawi biegunka?
Gdy dziecko cierpi na biegunkę najważniejsze jest, by nie dopuścić do odwodnienia organizmu. Najlepiej wtedy podawać maluszkowi doustny płyn nawadniający zawierający odpowiednie proporcje glukozy i elektrolitów.
Jednak doustny płyn nawadniający nie skraca czasu trwania biegunki. Nie zmniejsza także liczby stolców biegunkowych. Dlatego też, aby ulżyć dziecku w chorobie, często stosuje się dodatkowe leki przyspieszające ustępowanie jej objawów.
Gdy dziecko choruje na biegunkę, warto sięgnąć po sprawdzony środek, taki jak SMECTA, który zmniejszy częstotliwość oddawania stolców biegunkowych i pozwoli dziecku szybciej powrócić do zdrowia.
Dlaczego SMECTA?
SMECTA, dzięki zawartości smektynu dwuoktanościennego, wykazującego właściwości adsorpcyjne, normalizuje konsystencję stolców, przez co zapobiega dalszemu odwodnieniu organizmu. SMECTA skraca czas trwania biegunki średnio o 22,7 godziny i zmniejsza częstotliwość oddawania stolców biegunkowych od 24 godziny leczenia.

SMECTA

  • Działa na różne rodzaje biegunek
  • Normalizuje konsystencję stolców biegunkowych
  • Ma formę łatwą do podania i może być stosowana bez ograniczenia wieku
  • Ma przyjemny, pomarańczowy aromat

SMECTA to również proste dawkowanie

Niemowlęta: 1saszetka na dobę – W przypadku niemowląt i dzieci, zawartość każdej saszetki należy rozpuścić w 50 ml wody i podawać małymi porcjami w ciągu dnia

Dzieci : W wieku od 1 do 2 lat: 1-2 saszetki na dobę, W wieku ponad 2 lata: 2-3 saszetki na dobę

Dorośli: Zwykle 3 saszetki an dobę: Zawartość saszetki należy rozpuścić w połowie szklanki wody.

 

SMECTĘ można także podawać po dokładnym wymieszaniu z półpłynnymi pokarmami (np. bulionem, przecierem z owoców lub jarzyn, gotowym daniem w słoiczkach dla dzieci). Jest to szczególnie pomocne, gdy maluszek jest marudny i odmawia przyjęcia lekarstwa w postaci zawiesiny.

Cena detaliczna opakowania zawierającego 10 saszetek – ok. 14,34 zł.
Cena detaliczna opakowania zawierającego 30 saszetek – ok. 39,75 zł.

 

 

 

 

 


  Szukaj po słowach kluczowych: smecta  biegunka  dziecko  ból brzucha  
Autor/dodał :
kasia
 

Komentarze (1)

...
0
Nie wiem czy smecta potaniała, ale z pewnością kosztuje mniej niż jest to podane w artykule. Obecnie pudełko 30 saszetek to 27zł, a 1o saszetek 11zł. Ale ile by ten preparat nie kosztował, to wart jest każdych pieniędzy, u nas niezawodny.
Ewa1234 , luty 13, 2012

Napisz Komentarz


busy
 

Dołącz do nas

O nas | Kontakt | Reklama | Współpraca | Regulamin | Linkuj do nas | Ciekawe strony | Mapa serwisu | Polityka cookies
Design by resMedia (C) 2006-2011 Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie oraz rozpowszechnianie bez zgody redakcji zabronione.

Wszystkie porady i artykuły zawarte w naszym serwisie publikowane są wyłącznie do celów informacyjnych. Wszelkie choroby, schorzenie i inne powikłania należy konsultować z lekarzem specjalistą. Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, posty oraz komentarze nadesłane przez użytkowników.

dziecko  przygotowania do ciąży  ciąża, ciąża tydzień po tygodniu  niemowlę  wcześniak uroda moda, trendy i styl moda zdrowie i fitness poradnik dla kobiet