Nasze serwisy: mBaby.pl, m
ciąża
.pl, ppasazkobiety.pl, poradnikkobiety.pl, ladymedia.pl
Witaj, Logowanie  Rejestracja
R e k l a m a
Ostatnio na forum
zobacz pozostałe posty
R e k l a m a

Maluchy na wakacjach, czyli jak zapewnić małym alergikom komfort podczas urlopu?

 

 alergik na wakacjach

Wreszcie nadeszły oczekiwane i upragnione wakacje. W okresie letnim całe rodziny mają możliwość wyrwania się z miasta, wędrowania wśród zielonych łąk i lasów, cieszenia się urokami otaczającej natury. Beztroska oraz wakacyjna swoboda naszych najmłodszych wiąże się z dużą ilością uporczywych plam na ubraniach, dlatego każda mama w okresie letniego wypoczynku powinna być przygotowana na dodatkowe obowiązki związane z praniem odzieży. Warto przed wakacjami zapoznać się z zasadami skutecznego usuwania różnych plam.

Mamy posiadając tę wiedzę będą mogły podczas wakacyjnych wyjazdów podjąć odpowiednie kroki zapobiegające trwałym plamom, by po powrocie z wczasów nie musiały korzystać z detergentów zawierających aktywne substancje wywabiające zabrudzenia, które mogą wywołać u dzieci groźne objawy alergiczne. Ubrania dzieci aktywnie spędzających czas świeżym powietrzu narażone są na zanieczyszczenia z trawy oraz błota (szczególnie na kolanach oraz łokciach). W przypadku tego typu zanieczyszczeń poleca po zaschnięciu błota delikatnie oczyścić szczoteczką zabrudzone miejsca, następnie plamy z trawy zwilżyć alkoholem z dodatkiem wody z solą.

Maluchy, których największą wakacyjną pasją są zabawy na plaży, brudzą czasem ubranka oraz ręczniki zasypując je piaskiem. Należy wówczas szybko reagować piorąc ubrania w odpowiedniej temperaturze (w zależności od rodzaju tkaniny). Zbyt długie zwlekanie z wypraniem ubrań, w których dzieci zażywały kąpieli w wodzie morskiej może powodować nieprzyjemny zapach związany z zaleganiem soli w tkaninie bądź wyblaknięcie kolorów. Mamy amatorów leśnych wypraw na jeżyny lub jagody także mogą spodziewać się koszulek, spodenek lub spódniczek ubrudzonych w kolorowych sokach owoców lasu. Niestety usuwanie plam z czarnej jagody jest bardzo trudne. Tkaninę należy namoczyć w roztworze octowym na przynajmniej jedną godzinę lub czyścić watą nasączoną octem. Wizyta w lesie może skutkować także plamami żywicy na dziecięcych ubrankach. Te zanieczyszczenia należy usuwać tamponikiem z gazy umoczonym w terpentynie, a następnie prać w wodzie z mydłem.

Uporczywe plamy na ubrankach dzieci prowokują do używania środków piorących zawierających wybielacze optyczne oraz aktywatory TAED. Jednak należy pamiętać, że substancje te mogą wywołać objawy alergiczne, np. wypryski na skórze czy trudności z oddychaniem. Aby wymarzony rodzinny urlop przebiegł zgodnie z planem, warto przed wyjazdem zapoznać się z zasadami usuwania uporczywych plam, dostępnych na stronie www.plamy.pl oraz zaopatrzyć się w hipoalergiczny proszek do prania JELP, który nawet podczas wakacyjnego prania ręcznego bez problemu usunie uporczywe plamy, a zarazem zapewni bezpieczeństwo wrażliwej skórze alergika. Jedną z form opakowania  proszku JELP są podróżne saszetki, które zawierają 75 gram produktu. Małe, podręczne paczki nie zajmują zbyt wiele miejsca i z łatwością zmieszczą się do każdego bagażu, a ilość proszku z pewnością wystarczy na kilka prań.    

Poprzez zastosowanie hipoalergicznego proszku JELP mamy zminimalizują ryzyko wystąpienia kłopotliwych objawów uczuleń podczas urlopu (trudności z oddychaniem, wodnisty katar oraz wysypka na skórze). Wówczas pozytywny nastrój małych alergików podczas poszukiwania niezwykłych wakacyjnych przygód oraz odkrywania nowych ciekawych miejsc nie zostanie zakłócony.

Informacje o producencie JELP

Producentem proszku do prania JELP jest duńska firma Danlind, założona w 1928 roku przez rodzinę Lind. Danlind produkuje szeroką gamę specjalistycznych środków piorących, tj.: proszki do prania, tabletki do prania, proszki w koncentracie tzw. compact, płyny do prania i zmiękczania tkanin, środki czyszczące do zmywarek. Producent posiada certyfikaty środowiskowe ISO 14001 i EMAS. Główną marką firmy Danlind jest JELP, której wyłącznym dystrybutorem w Polsce jest Dramers S.A. 

W 2006 roku hipoalergiczny proszek do prania JELP został wyróżniony przez Polskie Towarzystwo Położnych, które uznało go za „najdelikatniejszy i najbezpieczniejszy produkt dla noworodków i niemowląt”.

Więcej informacji >> www.jelp.pl. Szukaj po słowach kluczowych: alergia  wakacje  urlop  dziecko  
Autor/dodał :
kasia
 

Komentarze (0)

Napisz Komentarz


busy
 

Dołącz do nas

O nas | Kontakt | Reklama | Współpraca | Regulamin | Linkuj do nas | Ciekawe strony | Mapa serwisu | Polityka cookies
Design by resMedia (C) 2006-2011 Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie oraz rozpowszechnianie bez zgody redakcji zabronione.

Wszystkie porady i artykuły zawarte w naszym serwisie publikowane są wyłącznie do celów informacyjnych. Wszelkie choroby, schorzenie i inne powikłania należy konsultować z lekarzem specjalistą. Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, posty oraz komentarze nadesłane przez użytkowników.

dziecko  przygotowania do ciąży  ciąża, ciąża tydzień po tygodniu  niemowlę  wcześniak uroda moda, trendy i styl moda zdrowie i fitness poradnik dla kobiet