Nasze serwisy: mBaby.pl, m
ciąża
.pl, ppasazkobiety.pl, poradnikkobiety.pl, ladymedia.pl
Witaj, Logowanie  Rejestracja
R e k l a m a
Ciąża i poród
Warto także przeczytać
Jesteś w ciąży? Chcesz się dowiedzieć co dzieje się z Tobą i dzieckiem w każdym tygodniu ciąży? Wybierz tydzień!
jestem w ciąży.
Mama Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje np. o nowych konkursach, wydarzeniach etc zapisz się do naszego Newslettera
Regulamin
R e k l a m a


Znaczenie wody w diecie przyszłej i karmiącej mamy oraz niemowlęcia

Woda to ważny element każdej diety. Wspiera wszystkie czynności życiowe organizmu, dlatego ma szczególne znaczenie dla kobiet w ciąży i najmłodszych dzieci, które w pierwszych trzech latach życia rozwijają się bardzo intensywnie. Picie wody w odpowiednich ilościach poprawia samopoczucie przyszłej mamy, a już po porodzie wspiera laktację oraz doskonale gasi pragnienie niemowlęcia. Woda jest bazą do przygotowywania mleka modyfikowanego, gdy – z różnych względów – mama nie może karmić piersią.
czytaj więcej…
 

Foliany a nieprzyswajanie kwasu foliowego

Nieprzyswajanie kwasu foliowego to problem kliniczny, który został dostrzeżony przez lekarzy ginekologów i pediatrów na przestrzeni ostatnich lat. Polega na wrodzonej nieprawidłowości enzymatycznej, utrudniającej wchłanianie kwasu foliowego, co może prowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych u rozwijającego się dziecka.
czytaj więcej…
 

Kobieta w ciąży i jej potrzeby

Kobieta oczekująca na dziecko wymaga troskliwej opieki. Wszak od stanu jej zdrowia zależy również zdrowie jej dziecka.Ciąża jest zatem dla pań okresem, w którym powinny one nie tylko korzystać z najlepszej opieki medycznej, ale i samodzielnie zadbać o swą formę. O czym musi pamiętać każda przyszła mama?
czytaj więcej…
 

Prawdy i mity o ciąży

Zarówno do planowania ciąży jak i jej przechodzenia należy podejść rozważnie. W wielu przypadkach nie wystarczą opinie i porady koleżanek. Lista rzeczy, które kobieta w ciąży robić powinna lub nie, jest długa. Co jednak jest faktem a co mitem? Na te pytania może odpowiedzieć tylko ekspert. Specjalista najlepiej doradzi co jeść, a z czego zrezygnować, które objawy są niepokojące a które są naturalne w okresie ciąży. 

czytaj więcej…
 

Jesteś w ciąży nie jedz za dwóch

Zasada jest prosta: kobiety w ciąży powinny jeść „dla dwóch” a nie „za dwóch”. I chociaż mówi się, że przyszłe mamy nie mogą sobie niczego odmawiać, prawda jest nieco inna.
czytaj więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345następnaostatnia »

Strona 1 z 5
Przygotowanie do ciąży
Ciąża dzień po dniu
Problemy w ciąży
Poród
Połóg
Wracamy do formy

Dołącz do nas

O nas | Kontakt | Reklama | Współpraca | Regulamin | Linkuj do nas | Ciekawe strony | Mapa serwisu | Polityka cookies
Design by resMedia (C) 2006-2011 Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie oraz rozpowszechnianie bez zgody redakcji zabronione.

Wszystkie porady i artykuły zawarte w naszym serwisie publikowane są wyłącznie do celów informacyjnych. Wszelkie choroby, schorzenie i inne powikłania należy konsultować z lekarzem specjalistą. Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, posty oraz komentarze nadesłane przez użytkowników.

dziecko  przygotowania do ciąży  ciąża, ciąża tydzień po tygodniu  niemowlę  wcześniak uroda moda, trendy i styl moda zdrowie i fitness poradnik dla kobiet