Nasze serwisy: mBaby.pl, m
ciąża
.pl, ppasazkobiety.pl, poradnikkobiety.pl, ladymedia.pl
Witaj, Logowanie  Rejestracja
R e k l a m a
Ciąża i poród
Warto także przeczytać
Jesteś w ciąży? Chcesz się dowiedzieć co dzieje się z Tobą i dzieckiem w każdym tygodniu ciąży? Wybierz tydzień!
jestem w ciąży.
Mama Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje np. o nowych konkursach, wydarzeniach etc zapisz się do naszego Newslettera
Regulamin
R e k l a m a

Zróbmy sobie syna – czy można zaplanować płeć dziecka?

Rozmyślania nad płcią dziecka to bardzo ważny element oczekiwania na potomka. Aż 3 na 4 kobiety w Polsce chciałyby mieć wpływ na płeć dziecka. 70 proc. par marzy o pierworodnym synu, 80 proc. za drugi owoc związku wybiera dziewczynkę. Czy faktycznie mamy na to wpływ?

Rodzice chcą znać płeć dziecka najwcześniej jak to możliwe nie tylko po to, aby zaplanować kolor pokoju i wybrać zabawki dla malucha. Ma to również związek z ich osobistymi ambicjami i planami życiowymi. Choć nie ulega wątpliwości, że wszystkie dzieci zasługują na bezwarunkową miłość, zwykła ludzka ciekawość nakazuje poznać płeć dziecka jak najwcześniej.

- Zanim nadejdzie czas na badanie USG, płeć możemy spekulować na podstawie przekazów prababek, zawierzyć swoim przeczuciom lub wykonać test, który płeć dziecka określa z dokładnością aż 80 proc. – mówi Rafał Filipowski, przedstawiciel polskiego dystrybutora Intelligender Test, który prognozuje płeć dziecka na podstawie badania moczu.  Zaletą metody jet to, że test robimy w zaciszu własnego domu w bardzo prosty sposób. Wynik możemy poznać już w 10 tygodniu ciąży, czyli na 2 i pół miesiąca przed USG.

Co decyduje o płci?

Z całą pewnością możemy odrzucić tezę, zgodnie z którą winę za niewłaściwą płeć dziecka przypisywano matce. Decydują plemniki mężczyzny, a dokładnie zwycięzca wyścigu do komórki jajowej – plemnik z chromosomem dziewczynki X lub chłopięcym Y.

Plemniki X są bardziej wytrzymałe, odporne na niekorzystne warunki środowiskowe. W efekcie wysoka temperatura, toksyczne związki chemiczne, zmiany ciśnienia, przeciążenia grawitacyjne, wibracje i promieniowanie jonizujące mogą udaremnić posiadanie syna, choć oczywiście nie jest to regułą.

Plemniki Y są szybsze, mają zatem większe możliwości dotarcia do jaja, jeśli stosunek płciowy odbywa się na kilka, kilkanaście godzin przed owulacją lub podczas niej. Kochając się na kilka dni przed owulacją możemy się spodziewać, że plemniki Y obumrą a w jajowodzie przeczekają odporniejsze X.

Płeć dziecka określana jest w chwili zapłodnienia. Potem możemy już tylko zgadywać i czekać na wynik USG. - Sposób odżywania rzeczywiście może wpływać na płeć, ale jeszcze przed poczęciem. Dieta bogata w potas, sód - banany, pomidory, ziemniaki, czerwone mięso - sprzyja synom, produkty obfite w wapń i magnez: czekolada, przetwory mleczne, ryby, orzechy, ananasy, ryż wspierają dziewczynki, przynajmniej w teorii - przekonuje Rafał Filipowski, przedstawiciel polskiego dystrybutora Intelligender Test.

Strona 1 z 2

« pierwszapoprzednia12następnaostatnia »

Komentarze (0)

Napisz Komentarz


busy
 
Przygotowanie do ciąży
Ciąża dzień po dniu
Problemy w ciąży
Poród
Połóg
Wracamy do formy

Dołącz do nas

O nas | Kontakt | Reklama | Współpraca | Regulamin | Linkuj do nas | Ciekawe strony | Mapa serwisu | Polityka cookies
Design by resMedia (C) 2006-2011 Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie oraz rozpowszechnianie bez zgody redakcji zabronione.

Wszystkie porady i artykuły zawarte w naszym serwisie publikowane są wyłącznie do celów informacyjnych. Wszelkie choroby, schorzenie i inne powikłania należy konsultować z lekarzem specjalistą. Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, posty oraz komentarze nadesłane przez użytkowników.

dziecko  przygotowania do ciąży  ciąża, ciąża tydzień po tygodniu  niemowlę  wcześniak uroda moda, trendy i styl moda zdrowie i fitness poradnik dla kobiet