Nasze serwisy: mBaby.pl, m
ciąża
.pl, ppasazkobiety.pl, poradnikkobiety.pl, ladymedia.pl
Witaj, Logowanie  Rejestracja
R e k l a m a
Ciąża i poród
Jesteś w ciąży? Chcesz się dowiedzieć co dzieje się z Tobą i dzieckiem w każdym tygodniu ciąży? Wybierz tydzień!
jestem w ciąży.
Mama Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje np. o nowych konkursach, wydarzeniach etc zapisz się do naszego Newslettera
Regulamin
R e k l a m a

Dolegliwości w ciąży, jak sobie z nimi radzić?

dolegliwości w ciąży jak sobie z nimi radzićW ciąży pojawiają się typowe dla tego okresu dolegliwości, które powstają w wyniku ucisku powiększającej się macicy na otaczające ją narządy, a także w wyniku przyrostu wody i płynów ustrojowych w organizmie.

Dolegliwości  zazwyczaj są uciążliwe, jednak z niektórymi można sobie poradzić.

Nudności i wymioty

występują najczęściej w pierwszym trymestrze ciąży i nie u wszystkich kobiet, niektóre z nas mają tylko nudności inne oprócz nudności miewają wymioty. Czasami wymioty i nudności spowodowane są konkretnymi posiłkami i wtedy wystarczająca jest zmiana diety. Kobiety czasem nie mogą wstać z łóżka, ponieważ nudności są tak dokuczliwe, wtedy czasami wystarczy zjeść kawałek suchara albo bułki i będziemy w stanie się podnieść szybciej. Konieczne jest też, aby w okresie, w którym występują te dolegliwości  jeść mniej i częściej.  Zdarzają się jednak sytuację, że przez wymioty kobieta nie jest w stanie przyjmować żadnych posiłków i wtedy już nie poradzi sobie sama, musi poprosić o pomoc lekarza, który skieruje ją do szpitala aby podano jej dożylnie płyny i elektrolity.

Odbijanie i zgaga

Spowodowane są wolniejszą pracą jelit, a także uciskiem powiększającej się macicy. Wolniejsza praca jelit powoduje zaleganie pokarmu w żołądki, a także często się zdarza refluks żołądkowy czyli cofanie się kwaśnej zawartości żołądka do przełyku. Przy dolegliwościach takich, jak odbijanie i zgaga również wskazane jest aby jeść częściej i mniej. Dobrze jest również nosić ubrania, które są wygodne i nie uciskają nas. Jeśli zgaga jest bardzo uporczywa i nie pomagają nam domowe sposoby warto poprosić lekarza o radę, który z preparatów zobojętniających kwaśną część żołądka możemy przyjmować w ciąży?

Zmęczenie i senność

Są to naturalne objawy w pierwszym trymestrze ciąży, nasz organizm ma niedobory żywieniowe. Należy zatem oprócz zażywania witamin i mikroelementów zaleconych przez lekarza umiejętnie rozplanować swój dzień. Dzień powinien być rozplanowany tak, by kobieta znalazła w nim miejsce na odpoczynek lub drzemkę. Jeśli kobieta jest mamą pracującą powinna robić sobie w pracy kilka krótkich przerw aby móc odpocząć. Dobrze jest pamiętać aby w nocy spać najmniej 9 godzin jest to bardzo ważne żeby nasz organizm mógł się zregenerować.

Rozstępy

Pojawiają się one nie u wszystkich kobiet, omijają kobiety, które już przed ciążą miały elastyczną skórę i prowadziły zdrowy tryb życia. Kobiety które mają tendencje do pojawiania się rozstępów powinny pamiętać o odpowiedniej diecie, nawadnianiu organizmu, delikatnym masowaniu ciała pod prysznicem i starać się nie przytyć zbyt dużo w ciąży. Rozstępy jest bardzo łatwo rozpoznać, pojawiają się głównie w okolicy brzucha, piersi, ud i ramion, są to dość długie, różowawe  zagłębienia w skórze. Powstają na skutek gwałtownego rozciągnięcia skóry. Na wizycie u lekarz możemy podpytać jakie preparaty zapobiegające powstawaniu rozstępów możemy wcierać w skórę. Preparaty takie nawilżają skórę, a także poprawiają jej krążenie i ukrwienie.

Pokaż/Ukryj formę komentarzy

busy
 
Przygotowanie do ciąży
Ciąża dzień po dniu
Problemy w ciąży
Poród
Połóg
Wracamy do formy

Dołącz do nas

O nas | Kontakt | Reklama | Współpraca | Regulamin | Linkuj do nas | Ciekawe strony | Mapa serwisu | Polityka cookies
Design by resMedia (C) 2006-2011 Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie oraz rozpowszechnianie bez zgody redakcji zabronione.

Wszystkie porady i artykuły zawarte w naszym serwisie publikowane są wyłącznie do celów informacyjnych. Wszelkie choroby, schorzenie i inne powikłania należy konsultować z lekarzem specjalistą. Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, posty oraz komentarze nadesłane przez użytkowników.

dziecko  przygotowania do ciąży  ciąża, ciąża tydzień po tygodniu  niemowlę  wcześniak uroda moda, trendy i styl moda zdrowie i fitness poradnik dla kobiet