Nasze serwisy: mBaby.pl, m
ciąża
.pl, ppasazkobiety.pl, poradnikkobiety.pl, ladymedia.pl
Witaj, Logowanie  Rejestracja
R e k l a m a
Ciąża i poród
Warto także przeczytać
Jesteś w ciąży? Chcesz się dowiedzieć co dzieje się z Tobą i dzieckiem w każdym tygodniu ciąży? Wybierz tydzień!
jestem w ciąży.
Mama Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje np. o nowych konkursach, wydarzeniach etc zapisz się do naszego Newslettera
Regulamin
R e k l a m a


Połóg u kobiet

co to jest połógPołóg jest to okres obejmujący ok. 6-8 tygodni bezpośrednio po porodzie i polega na powracaniu ciała kobiety do formy (gojenie ran, odnowa procesów wewnętrznych) sprzed ciąży. Nazywany jest inaczej procesem inwolucyjnym, a także czwartym trymestrem.

czytaj więcej…
 

Baby blues

Przez dziewięć długich miesięcy z utęsknieniem czekałaś na chwilę kiedy weźmiesz swoje maleństwo w ramiona. Po kilku dniach euforii jednak twój entuzjazm nagle opada, a ty zamiast cieszyć się, że masz zdrowe dziecko ciągle płaczesz i masz wszystkiego dosyć. Taka huśtawka nastrojów to efekt przestrojenia hormonalnego organizmu  zwany  baby blues.

czytaj więcej…
 

Czym jest połóg?

jak dbać o siebie po porodzie, połógOkres połogu rozpoczyna się z chwilą wydalenia  łożyska i trwa przez 6 - 8 tygodni.  Jest to czas, gdy w Twoim organizmie zachodzi wiele zmian, ciało wraca do stanu sprzed ciąży, macica kurczy się, goi się rana krocza. Twoje samopoczucie w tym czasie bardzo zależy od tego, jaki styl życia wiodłaś przed porodem.  Rodzenie dziecka porównywalne jest do biegu w maratonie.

czytaj więcej…
 

Objawy depresji poporodowej.

Niektóre z objawów depresji pojawiają się w czasie trwania ciąży i utrzymują się po porodzie przez około dwa tygodnie. Jeżeli trwają dłużej, taki stan możemy nazwać depresją poporodową

czytaj więcej…
 


Przygotowanie do ciąży
Ciąża dzień po dniu
Problemy w ciąży
Poród
Połóg
Wracamy do formy

Dołącz do nas

O nas | Kontakt | Reklama | Współpraca | Regulamin | Linkuj do nas | Ciekawe strony | Mapa serwisu | Polityka cookies
Design by resMedia (C) 2006-2011 Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie oraz rozpowszechnianie bez zgody redakcji zabronione.

Wszystkie porady i artykuły zawarte w naszym serwisie publikowane są wyłącznie do celów informacyjnych. Wszelkie choroby, schorzenie i inne powikłania należy konsultować z lekarzem specjalistą. Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, posty oraz komentarze nadesłane przez użytkowników.

dziecko  przygotowania do ciąży  ciąża, ciąża tydzień po tygodniu  niemowlę  wcześniak uroda moda, trendy i styl moda zdrowie i fitness poradnik dla kobiet