Nasze serwisy: mBaby.pl, m
ciąża
.pl, ppasazkobiety.pl, poradnikkobiety.pl, ladymedia.pl
Witaj, Logowanie  Rejestracja
R e k l a m a
Ciąża i poród
Jesteś w ciąży? Chcesz się dowiedzieć co dzieje się z Tobą i dzieckiem w każdym tygodniu ciąży? Wybierz tydzień!
jestem w ciąży.
Mama Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje np. o nowych konkursach, wydarzeniach etc zapisz się do naszego Newslettera
Regulamin
R e k l a m a

Ciążą tydzień po tygodniu- tydzień 9

9 tydzień ciążyDziecko:
Mimo ze narządy płciowe u dziewczynki i chłopczyka wyglądają na razie tak samo to właśnie teraz wykształcają się komórki jajowe lub jądra i pęcherzyki nasienne, w zależności od płci. Rozpoznawalne są już rysy twarzy maluszka. Można dostrzec już nosek, uszka i wargę, ale jeszcze trochę czasu musi minąć żeby nas bobasek nabrał ślicznego wyglądu. pomału zaczynają się kształtować ośrodki w brzuszku, które później przerodzą się w śledzionę, wątrobę i woreczek żółciowy. Powstaje odbyt i następuje dalszy rozwój układu pokarmowego. Maluszek wciąż rośnie, ok. 30 mm  długości i waży ok. 4 g.

Mama:
Wahania nastrojów mogą cię często dopadać. Z stanu radości możesz popadać w stan przygnębienia. Nie martw się, jest to zupełnie normalny stan, który w końcu minie. Na razie musisz się z nim oswoić Powiększająca się macica naciąga więzadła. Może to powodować pewien ból w podbrzuszu, zupełnie jak przed okresem. Jeżeli jest on naprawdę uciążliwy, skontaktuj się z lekarzem, który może przepisać ci bezpieczne środki rozkurczowe. Może się również zmienić twoja skóra. Niestety nie ma na to reguły. Niektórym kobietom się ona poprawia a niektórym pogarsza.

Strona 1 z 2

« pierwszapoprzednia12następnaostatnia »

Komentarze (0)

Napisz Komentarz


busy
 
Przygotowanie do ciąży
Ciąża dzień po dniu
Problemy w ciąży
Poród
Połóg
Wracamy do formy

Dołącz do nas

O nas | Kontakt | Reklama | Współpraca | Regulamin | Linkuj do nas | Ciekawe strony | Mapa serwisu | Polityka cookies
Design by resMedia (C) 2006-2011 Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie oraz rozpowszechnianie bez zgody redakcji zabronione.

Wszystkie porady i artykuły zawarte w naszym serwisie publikowane są wyłącznie do celów informacyjnych. Wszelkie choroby, schorzenie i inne powikłania należy konsultować z lekarzem specjalistą. Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, posty oraz komentarze nadesłane przez użytkowników.

dziecko  przygotowania do ciąży  ciąża, ciąża tydzień po tygodniu  niemowlę  wcześniak uroda moda, trendy i styl moda zdrowie i fitness poradnik dla kobiet