Nasze serwisy: mBaby.pl, m
ciąża
.pl, ppasazkobiety.pl, poradnikkobiety.pl, ladymedia.pl
Witaj, Logowanie  Rejestracja
R e k l a m a
Ciąża i poród
Jesteś w ciąży? Chcesz się dowiedzieć co dzieje się z Tobą i dzieckiem w każdym tygodniu ciąży? Wybierz tydzień!
jestem w ciąży.
Mama Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje np. o nowych konkursach, wydarzeniach etc zapisz się do naszego Newslettera
Regulamin
R e k l a m a

Ciążą tydzień po tygodniu- tydzień 8

8 tydzień ciążyDziecko:
Maluch jest wielkości fasolki, jego długość wacha się w granicach 16 – 20 mm. W tym tygodniu rozpoczyna się intensywny rozwój mózgu. Następuje tez proces kostnienia, który jest procesem długotrwałym i będzie trwał jeszcze długo po narodzinach. Po bokach  szyi pojawiają się struktury uszu, kształtują się tez oczka i powieki, a w buzi zalążki ząbków mlecznych. W serduszku wykształcają się zastawki: aorty i tętnicy płucnej, małe serduszko bije z prędkością około 140 uderzeń na minutę. Zaczynają rozwijać się rączki i nóżki, w których można zaobserwować zalążki: ramienia, przedramienia, dłoni, uda, przedudzia i stopy.

Mama:
Twoja macica się powiększa i możesz zacząć przybierać na wadze. jako pierwsza obserwujesz zmianę rozmiaru swoich ubrań choć dla otoczenia twój stan jeszcze nie jest widoczny. Niektóre kobiety w tym czasie maja zwiększony apetyt i różne zachcianki. Uleganie małym pokusom na cos słodkiego czy kwaśnego nie jest wcale niczym złym, ale pamiętaj o umiarze.

Strona 1 z 2

« pierwszapoprzednia12następnaostatnia »

Komentarze (0)

Napisz Komentarz


busy
 
Przygotowanie do ciąży
Ciąża dzień po dniu
Problemy w ciąży
Poród
Połóg
Wracamy do formy

Dołącz do nas

O nas | Kontakt | Reklama | Współpraca | Regulamin | Linkuj do nas | Ciekawe strony | Mapa serwisu | Polityka cookies
Design by resMedia (C) 2006-2011 Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie oraz rozpowszechnianie bez zgody redakcji zabronione.

Wszystkie porady i artykuły zawarte w naszym serwisie publikowane są wyłącznie do celów informacyjnych. Wszelkie choroby, schorzenie i inne powikłania należy konsultować z lekarzem specjalistą. Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, posty oraz komentarze nadesłane przez użytkowników.

dziecko  przygotowania do ciąży  ciąża, ciąża tydzień po tygodniu  niemowlę  wcześniak uroda moda, trendy i styl moda zdrowie i fitness poradnik dla kobiet