Nasze serwisy: mBaby.pl, m
ciąża
.pl, ppasazkobiety.pl, poradnikkobiety.pl, ladymedia.pl
Witaj, Logowanie  Rejestracja
R e k l a m a
Ciąża i poród
Jesteś w ciąży? Chcesz się dowiedzieć co dzieje się z Tobą i dzieckiem w każdym tygodniu ciąży? Wybierz tydzień!
jestem w ciąży.
Mama Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje np. o nowych konkursach, wydarzeniach etc zapisz się do naszego Newslettera
Regulamin
R e k l a m a

Ciążą tydzień po tygodniu- tydzień 7

7 tydzień ciążyDziecko:
Jeżeli mogłabyś podejrzeć małego szkraba na pewno byłabyś zaskoczona w jakim tępię rozwija się. Wprawdzie nie jest większy niż ziarenko grochu ale  powstają już nóżki  i rączki z rozszerzeniami na końcu, które z czasem przekształcą się w paluszki. Jego mozg rośnie bardzo szybko, a na twarzy można już dojrzeć zarys nosa i ust. Gromadzi się tęczówka w oczach, które teraz przypominają dwie kropki po bokach główki. Potrzeba jednak jeszcze sporo czasu aby  oczy przesunęły się na przód twarzy Również zaczynają powstawać narządy wewnętrzne (przewód pokarmowy łącznie z jelitem grubym), które już na tym etapie zaczynają funkcjonować.  Rośnie pępowina łącząca łożysko z płodem.  Na tym etapie powstają też zalążki narządów płciowych, ale jeszcze minie sporo czasu zanim poznasz płeć swojego dziecka.  Maluszek ma ok. 10  mm wzrostu i waży ok. 1 grama!

Mama:
Często biegasz  do łazienki? Częste oddawanie moczu to jeden z objawów wczesnej ciąży. Mogą cię również męczyć nudności, jak i uczucie ciągłego zmęczenia.

Strona 1 z 2

« pierwszapoprzednia12następnaostatnia »

Komentarze (0)

Napisz Komentarz


busy
 
Przygotowanie do ciąży
Ciąża dzień po dniu
Problemy w ciąży
Poród
Połóg
Wracamy do formy

Dołącz do nas

O nas | Kontakt | Reklama | Współpraca | Regulamin | Linkuj do nas | Ciekawe strony | Mapa serwisu | Polityka cookies
Design by resMedia (C) 2006-2011 Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie oraz rozpowszechnianie bez zgody redakcji zabronione.

Wszystkie porady i artykuły zawarte w naszym serwisie publikowane są wyłącznie do celów informacyjnych. Wszelkie choroby, schorzenie i inne powikłania należy konsultować z lekarzem specjalistą. Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, posty oraz komentarze nadesłane przez użytkowników.

dziecko  przygotowania do ciąży  ciąża, ciąża tydzień po tygodniu  niemowlę  wcześniak uroda moda, trendy i styl moda zdrowie i fitness poradnik dla kobiet