Nasze serwisy: mBaby.pl, m
ciąża
.pl, ppasazkobiety.pl, poradnikkobiety.pl, ladymedia.pl
Witaj, Logowanie  Rejestracja
R e k l a m a
Ciąża i poród
Jesteś w ciąży? Chcesz się dowiedzieć co dzieje się z Tobą i dzieckiem w każdym tygodniu ciąży? Wybierz tydzień!
jestem w ciąży.
Mama Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje np. o nowych konkursach, wydarzeniach etc zapisz się do naszego Newslettera
Regulamin
R e k l a m a

Ciążą tydzień po tygodniu- tydzień 5

5 tydzień ciążyDziecko:
W tym tygodniu ciąży w  rozwoju maluszka dochodzi do wielu bardzo istotnych zmian W tym właśnie okresie rozwija się u niego cewa nerwowa, która  dają początek tworzeniu się rdzenia kręgowego, mózgu oraz serduszka. Widoczny jest już mały zawiązek główki. Maluszek ma ok. 2mm.

Mama:
Większość kobiet w początkowych tygodniach ciąży cierpi na przykra przypadłość jaką są nudności. Wbrew temu co często się mówi wcale nie musza one pojawiać się rano. Wiele kobiet jest wówczas  lekko podenerwowanych, odczuwacz zmęczenie oraz bóle głowy Można również zaobserwować częstsze oddawanie moczu.

Zalecenia:
Wybierz się do lekarza ginekologa który potwierdzi twoje przypuszczenia, ze zostaniesz mamą. Na pewno przepisze odpowiedni preparat witaminowy przeznaczony dla kobiet w ciąży.  Nie stosuj zadanych lekarstw na klasną rękę, nawet jeżeli dostępne są bez recepty. Prowadź tryb życia jak dotychczas ale zrezygnuj z kontaktu z osobami chorymi i postaraj się unikać ciężkiego wysiłku fizycznego. Przez cały okres ciąży regularnie się odżywiaj W tym czasie zwracaj szczególnie uwagę na spożywanie pokarmów z dużą zawartością żelaza.


 Szukaj po słowach kluczowych: ciąża  tydzień 5  pierwszy trymestr  dziecko  płód  
Autor/dodał :
kasia
 

Komentarze (0)

Napisz Komentarz


busy
 
Przygotowanie do ciąży
Ciąża dzień po dniu
Problemy w ciąży
Poród
Połóg
Wracamy do formy

Dołącz do nas

O nas | Kontakt | Reklama | Współpraca | Regulamin | Linkuj do nas | Ciekawe strony | Mapa serwisu | Polityka cookies
Design by resMedia (C) 2006-2011 Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie oraz rozpowszechnianie bez zgody redakcji zabronione.

Wszystkie porady i artykuły zawarte w naszym serwisie publikowane są wyłącznie do celów informacyjnych. Wszelkie choroby, schorzenie i inne powikłania należy konsultować z lekarzem specjalistą. Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, posty oraz komentarze nadesłane przez użytkowników.

dziecko  przygotowania do ciąży  ciąża, ciąża tydzień po tygodniu  niemowlę  wcześniak uroda moda, trendy i styl moda zdrowie i fitness poradnik dla kobiet