Nasze serwisy: mBaby.pl, m
ciąża
.pl, ppasazkobiety.pl, poradnikkobiety.pl, ladymedia.pl
Witaj, Logowanie  Rejestracja
R e k l a m a
Ciąża i poród
Jesteś w ciąży? Chcesz się dowiedzieć co dzieje się z Tobą i dzieckiem w każdym tygodniu ciąży? Wybierz tydzień!
jestem w ciąży.
Mama Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje np. o nowych konkursach, wydarzeniach etc zapisz się do naszego Newslettera
Regulamin
R e k l a m a

Ciążą tydzień po tygodniu- tydzień 4

4 tydzień ciążyDziecko:
Zapłodniona komórka jajowa zagnieżdża się w endometrium czyli tzw. wyściółce macicy. Zarodek wysuwają w głąb wyściółki macicy wypustki, dzięki którym możliwa jest wymiana składników odżywczych. Na razie niczym nie jest podobny do dziecka, raczej wygląda jak przeźroczysta galaretka, ale zmiany zachodzą z godziny na godzinę Komórki zarodka na razie grupują się w trzech tzw. listkach zarodkowych z których wykształcają się rożne narządy i tkanki. Z jednego listka szkielet, tkanka łączna, mięsnie, układ moczowo płciowy oraz układ krwionośny; z drugiego układ nerwowy, mozg oraz skóra; z trzeciego natomiast układ pokarmowy, wątroba, trzustka i tarczyca.

Mama:
W twoim organizmie zachodzą ogromne zmiany. W tym okresie możesz czuć się nie najlepiej. Możesz być rozkojarzona, drażliwa i miewać zmienne wahania nastrojów, które niewątpliwie potęguję wyczekiwanie na pozytywny wynik testu. Również twoja cera może ulec pogorszeniu, za co jest odpowiedzialny progesteron, którego stężenie we krwi rośnie w początkowych dniach ciąży . Możesz czuć się tak jak przed okresem.

Strona 1 z 2

« pierwszapoprzednia12następnaostatnia »

Komentarze (1)

...
dotar
mnie bolą jajniki macica jak diabli... dostałam nospe - podobno to naturalne bo wszystko puchnie w środku i zmiany są hormonalne - uszy do góry.. potem ma być lepiej
dotar , październik 05, 2012

Napisz Komentarz


busy
 
Przygotowanie do ciąży
Ciąża dzień po dniu
Problemy w ciąży
Poród
Połóg
Wracamy do formy

Dołącz do nas

O nas | Kontakt | Reklama | Współpraca | Regulamin | Linkuj do nas | Ciekawe strony | Mapa serwisu | Polityka cookies
Design by resMedia (C) 2006-2011 Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie oraz rozpowszechnianie bez zgody redakcji zabronione.

Wszystkie porady i artykuły zawarte w naszym serwisie publikowane są wyłącznie do celów informacyjnych. Wszelkie choroby, schorzenie i inne powikłania należy konsultować z lekarzem specjalistą. Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, posty oraz komentarze nadesłane przez użytkowników.

dziecko  przygotowania do ciąży  ciąża, ciąża tydzień po tygodniu  niemowlę  wcześniak uroda moda, trendy i styl moda zdrowie i fitness poradnik dla kobiet