Nasze serwisy: mBaby.pl, m
ciąża
.pl, ppasazkobiety.pl, poradnikkobiety.pl, ladymedia.pl
Witaj, Logowanie  Rejestracja
R e k l a m a
Ciąża i poród
Warto także przeczytać
Jesteś w ciąży? Chcesz się dowiedzieć co dzieje się z Tobą i dzieckiem w każdym tygodniu ciąży? Wybierz tydzień!
jestem w ciąży.
Mama Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje np. o nowych konkursach, wydarzeniach etc zapisz się do naszego Newslettera
Regulamin
R e k l a m a

Ciążą tydzień po tygodniu- tydzień 3

3 tydzień ciążyDziecko:
Wasze próby nie poszły na marne. Komórka jajowa została zapłodniona, z niej tworzy się dwu a później czterokomórkowa zygota, która przemieszcza się wzdłuż jajowodu w kierunku jamy macicy. Po kilku dniach dociera do macicy i jako blastocysta ma już ok. 100 komórek. Gratulacje, będziecie rodzicami!!!. Wasz dzidziuś jest wielkości kropki na końcu zdania.  Za wcześnie jednak na test ciążowy- jego wynik staje się bardziej wiarygodny im bliżej do kolejnej spodziewanej miesiączki.

Mama:
W czasie owulacji jesteś w szczytowej formie, pełna energii, kwitnąca i bardzo atrakcyjna dla swego partnera. Możesz jednak odczuwać lekki ból w czasie jajeczkowania albo zauważyć lekkie plamienie. Dojrzała komórka zostaje uwolniona z pęcherzyka Graffa i wędruje jajowodem do macicy – do jej zapłodnienia dochodzi właśnie w jajowodzie.
Zalecenia:
W ciąży nie można robić zdjęć RTG ani tomografii komputerowej. Dopuszczalne badania diagnostyczne to USG i wyjątkowo rezonans magnetyczny. Chociaż twoje przypuszczenia ze będziesz mama nie sa jeszcze potwierdzone to jednak przestrzegaj  pewnych zasad, tak jakbyś była. Zażywaj kwas foliowy, odzywaj się racjonalnie i wysypiaj, choć na długie spacery. Ruch dobrze wam zrobi. Nie przemęczaj się jednak.


 Szukaj po słowach kluczowych: ciążą  trymestr 1  tydzień 3  dziecko  mama  objawy  
Autor/dodał :
kasia
 

Komentarze (0)

Napisz Komentarz


busy
 
Przygotowanie do ciąży
Ciąża dzień po dniu
Problemy w ciąży
Poród
Połóg
Wracamy do formy

Dołącz do nas

O nas | Kontakt | Reklama | Współpraca | Regulamin | Linkuj do nas | Ciekawe strony | Mapa serwisu | Polityka cookies
Design by resMedia (C) 2006-2011 Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie oraz rozpowszechnianie bez zgody redakcji zabronione.

Wszystkie porady i artykuły zawarte w naszym serwisie publikowane są wyłącznie do celów informacyjnych. Wszelkie choroby, schorzenie i inne powikłania należy konsultować z lekarzem specjalistą. Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, posty oraz komentarze nadesłane przez użytkowników.

dziecko  przygotowania do ciąży  ciąża, ciąża tydzień po tygodniu  niemowlę  wcześniak uroda moda, trendy i styl moda zdrowie i fitness poradnik dla kobiet