Nasze serwisy: mBaby.pl, m
ciąża
.pl, ppasazkobiety.pl, poradnikkobiety.pl, ladymedia.pl
Witaj, Logowanie  Rejestracja
R e k l a m a
Ciąża i poród
Warto także przeczytać
Jesteś w ciąży? Chcesz się dowiedzieć co dzieje się z Tobą i dzieckiem w każdym tygodniu ciąży? Wybierz tydzień!
jestem w ciąży.
Mama Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje np. o nowych konkursach, wydarzeniach etc zapisz się do naszego Newslettera
Regulamin
R e k l a m a

Ciąża tydzień po tygodniu- Tydzień 39

39 tydzień ciążyDziecko:
Już wszystkie układy są wykształcone. Niektóre jeszcze są nieaktywne, ale zaczną pracować zaraz po porodzie. Dziecku staje się już niewygodnie w brzuszku. Właściwie jest to już czas na finał ale zupełnie prawidłowa ciąża może potrwać jeszcze nawet trzy tygodnie. Maluszek oczekuje na poród ćwicząc oddychanie poprzez naprzemienne wchłanianie i wydalanie płynu do płuc. Waga wzrosła już do około 3300 gram i Przybylo mu cm wzrostu.

Mama:
Możesz już wyczekiwać tej wielkiej chwili. Zwykle poród zapowiada odejście z pochwy czopa śluzowego, czyli gęstej wydzieliny, wtedy poród powinien nastąpić po paru dniach. Jeżeli jest on podbarwiony krwią powinnaś udać się do szpitala.
Ustal z rodziną sprawę odwiedzin w szpitalu i w domu po powrocie ze szpitala. W tych pierwszych dniach będzie potrzebny wam przede wszystkim spokój. Na pochwalenie się maluszkiem przyjdzie jeszcze czas.

 Szukaj po słowach kluczowych: poród  ciąża  mama  szpital  wyprawka  tata  dziecko  noworodek  
Autor/dodał :
kasia
 

Komentarze (0)

Napisz Komentarz


busy
 
Przygotowanie do ciąży
Ciąża dzień po dniu
Problemy w ciąży
Poród
Połóg
Wracamy do formy

Dołącz do nas

O nas | Kontakt | Reklama | Współpraca | Regulamin | Linkuj do nas | Ciekawe strony | Mapa serwisu | Polityka cookies
Design by resMedia (C) 2006-2011 Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie oraz rozpowszechnianie bez zgody redakcji zabronione.

Wszystkie porady i artykuły zawarte w naszym serwisie publikowane są wyłącznie do celów informacyjnych. Wszelkie choroby, schorzenie i inne powikłania należy konsultować z lekarzem specjalistą. Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, posty oraz komentarze nadesłane przez użytkowników.

dziecko  przygotowania do ciąży  ciąża, ciąża tydzień po tygodniu  niemowlę  wcześniak uroda moda, trendy i styl moda zdrowie i fitness poradnik dla kobiet