Nasze serwisy: mBaby.pl, m
ciąża
.pl, ppasazkobiety.pl, poradnikkobiety.pl, ladymedia.pl
Witaj, Logowanie  Rejestracja
R e k l a m a
Ciąża i poród
Warto także przeczytać
Jesteś w ciąży? Chcesz się dowiedzieć co dzieje się z Tobą i dzieckiem w każdym tygodniu ciąży? Wybierz tydzień!
jestem w ciąży.
Mama Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje np. o nowych konkursach, wydarzeniach etc zapisz się do naszego Newslettera
Regulamin
R e k l a m a

Ciąża tydzień po tygodniu- Tydzień 34

34 tydzień ciążyDziecko:
Rozwój dziecka ulega spowolnieniu, gdyż jego ciało jest już niemal całkowicie ukształtowane. Teraz organizm głównie rośnie i nabiera na wadze. Rozwinęły się gruczoły nadnerczowe.
Dziecko zamyka oczy kiedy śpi i otwiera je kiedy jest aktywne. Jego skóra nabiera ładnej różowej barwy. Przygotowując się do życia poza brzuchem mamy intensywnie ćwiczy spędzając większość czasu na wdychaniu i wydychaniu wód płodowych Zanika tez meszek pokrywający ciało, który jest zastąpiony gruba warstwa mazi płodowej. Jeżeli pod sercem nosisz kawalera to jego jadra zajęły wreszcie właściwe miejsce, zstępując z brzuszka do moszny. Obecna długość bobasa wynosi ok. 44 cm długości a waga ok. 2250g.

Mama:
Możesz teraz przybierać na wadze szybciej niż wcześniej  Na tym etapie często pojawiają się bole w dole brzucha, związany z coraz większym naciskiem malca na okolice rodne. Mogą tez zacząć występować skurcze Braxtona–Hicksa, które tez nie sa groźne ale wywołują niepokój u mama. Jeżeli jednak będziesz odczuwać bardzo silny ból w dole brzucha tak  jak przed znana Ci dobrze miesiączką natychmiast skontaktuj się z lekarzem.

Strona 1 z 2

« pierwszapoprzednia12następnaostatnia »

Komentarze (0)

Napisz Komentarz


busy
 
Przygotowanie do ciąży
Ciąża dzień po dniu
Problemy w ciąży
Poród
Połóg
Wracamy do formy

Dołącz do nas

O nas | Kontakt | Reklama | Współpraca | Regulamin | Linkuj do nas | Ciekawe strony | Mapa serwisu | Polityka cookies
Design by resMedia (C) 2006-2011 Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie oraz rozpowszechnianie bez zgody redakcji zabronione.

Wszystkie porady i artykuły zawarte w naszym serwisie publikowane są wyłącznie do celów informacyjnych. Wszelkie choroby, schorzenie i inne powikłania należy konsultować z lekarzem specjalistą. Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, posty oraz komentarze nadesłane przez użytkowników.

dziecko  przygotowania do ciąży  ciąża, ciąża tydzień po tygodniu  niemowlę  wcześniak uroda moda, trendy i styl moda zdrowie i fitness poradnik dla kobiet