Nasze serwisy: mBaby.pl, m
ciąża
.pl, ppasazkobiety.pl, poradnikkobiety.pl, ladymedia.pl
Witaj, Logowanie  Rejestracja
R e k l a m a
Ciąża i poród
Warto także przeczytać
Jesteś w ciąży? Chcesz się dowiedzieć co dzieje się z Tobą i dzieckiem w każdym tygodniu ciąży? Wybierz tydzień!
jestem w ciąży.
Mama Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje np. o nowych konkursach, wydarzeniach etc zapisz się do naszego Newslettera
Regulamin
R e k l a m a

Ciąża tydzień po tygodniu- Tydzień 33

33 tydzień ciążyDziecko:
Dzidziuś w brzuszku robi się gładkimi pulchniutkim bobaskiem. Tkanka tłuszczowa stanowi 4- 8 procent jego wagi  Teraz bardziej przybiera na wadze w porównaniu z wzrostem.
Pojawiają się odruchy zwężania i rozszerzania źrenic pod wpływem światła, serduszko ma już swój unormowany rytm bicia. Udoskonala się również słuch. Rozwijający się organizm przyjmuje w znacznej ilości przeciwciała mamy, które ochronią jego organizm przed zagrożeniami po porodzie. Obecna długość wynosi około 43 cm i waży około 2000 gram.

Mama:
Twoja waga od początku ciąży wzrosła o ok. 10-13k, a macica powiększyła się 500-krotnie. Wraz z uciskiem rosnącej macicy na żołądek może coraz częściej dokuczać ci zgaga. Aby się jej pozbyć jedz częściej ale w mniejszych ilościach, pij dużo wody nie gazowanej. Staraj się nie kłaść od razu po posiłku. Jeżeli zauważysz ze masz wodniste upławy, o zielonkawym kolorze lub twój śluz jest podbarwiony krwią natychmiast jedz do szpitala.
Z płaczu przechodzisz w śmiech? Możesz być teraz bardziej drażliwa. Wszystkie emocje jakich teraz doznajesz wpływają na twoje samopoczucie. Zbliżający się dużymi krokami poród wywołuje u ciebie strach.  Nie ma się jednak czego bać, najlepiej się komuś wygadać z spędzających sen z powiek obaw.


 Szukaj po słowach kluczowych: ciąża  mama  tata  dziecko  poród  przygotowanie do porodu  
Autor/dodał :
kasia
 

Komentarze (0)

Napisz Komentarz


busy
 
Przygotowanie do ciąży
Ciąża dzień po dniu
Problemy w ciąży
Poród
Połóg
Wracamy do formy

Dołącz do nas

O nas | Kontakt | Reklama | Współpraca | Regulamin | Linkuj do nas | Ciekawe strony | Mapa serwisu | Polityka cookies
Design by resMedia (C) 2006-2011 Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie oraz rozpowszechnianie bez zgody redakcji zabronione.

Wszystkie porady i artykuły zawarte w naszym serwisie publikowane są wyłącznie do celów informacyjnych. Wszelkie choroby, schorzenie i inne powikłania należy konsultować z lekarzem specjalistą. Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, posty oraz komentarze nadesłane przez użytkowników.

dziecko  przygotowania do ciąży  ciąża, ciąża tydzień po tygodniu  niemowlę  wcześniak uroda moda, trendy i styl moda zdrowie i fitness poradnik dla kobiet