Nasze serwisy: mBaby.pl, m
ciąża
.pl, ppasazkobiety.pl, poradnikkobiety.pl, ladymedia.pl
Witaj, Logowanie  Rejestracja
R e k l a m a
Ciąża i poród
Warto także przeczytać
Jesteś w ciąży? Chcesz się dowiedzieć co dzieje się z Tobą i dzieckiem w każdym tygodniu ciąży? Wybierz tydzień!
jestem w ciąży.
Mama Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje np. o nowych konkursach, wydarzeniach etc zapisz się do naszego Newslettera
Regulamin
R e k l a m a

Ciąża tydzień po tygodniu- Tydzień 30

30 tydzień ciążyDziecko:
Mózg rozwija się cały czas. Pojawiają się coraz większe fałdy zwane zwojami. Kończy się tworzenie krwi w wątrobie i śledzionie. Miejscem produkcji krwi będzie teraz szpik kostny. Maluch intensywnie przygotowuje się do oddychania poza ciałem matki. Przez skórę nie widać już siateczki naczyń krwionośnych. W tym czasie niektóre maluchy ustawiają się główką w dół i tak już zostają, aż do momentu przyjścia na świat. Wcale nie czują związanego z tym dyskomfortu. Wręcz przeciwnie, w tej pozycji jest im bardzo wygodnie. Obecna długość wynosi około 40 cm i waży około 1300 gram.

Mama:
Jeżeli ułożenie twojego dziecka jest nie typowe nie martw się, może się ono jeszcze  zmienić przed porodem. Ma jeszcze trochę czasu aby prawidłowo się ułożyć.  Obrzęki nóg i rak mogą być coraz bardziej widoczne, Jest to zupełnie normalny stan. Jeżeli jednak opuchlizna jest bardzo duża, pojawia się na twarzy, towarzyszą temu zawroty głowy, mdłości i zaburzenia widzenia skontaktuj się pilnie ze swoim lekarzem

Strona 1 z 2

« pierwszapoprzednia12następnaostatnia »

Komentarze (0)

Napisz Komentarz


busy
 
Przygotowanie do ciąży
Ciąża dzień po dniu
Problemy w ciąży
Poród
Połóg
Wracamy do formy

Dołącz do nas

O nas | Kontakt | Reklama | Współpraca | Regulamin | Linkuj do nas | Ciekawe strony | Mapa serwisu | Polityka cookies
Design by resMedia (C) 2006-2011 Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie oraz rozpowszechnianie bez zgody redakcji zabronione.

Wszystkie porady i artykuły zawarte w naszym serwisie publikowane są wyłącznie do celów informacyjnych. Wszelkie choroby, schorzenie i inne powikłania należy konsultować z lekarzem specjalistą. Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, posty oraz komentarze nadesłane przez użytkowników.

dziecko  przygotowania do ciąży  ciąża, ciąża tydzień po tygodniu  niemowlę  wcześniak uroda moda, trendy i styl moda zdrowie i fitness poradnik dla kobiet