Nasze serwisy: mBaby.pl, m
ciąża
.pl, ppasazkobiety.pl, poradnikkobiety.pl, ladymedia.pl
Witaj, Logowanie  Rejestracja
R e k l a m a
Ciąża i poród
Warto także przeczytać
Jesteś w ciąży? Chcesz się dowiedzieć co dzieje się z Tobą i dzieckiem w każdym tygodniu ciąży? Wybierz tydzień!
jestem w ciąży.
Mama Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje np. o nowych konkursach, wydarzeniach etc zapisz się do naszego Newslettera
Regulamin
R e k l a m a

Ciąża tydzień po tygodniu- Tydzień 28

28 tydzień ciążyDziecko:
W płucach zaczynają się wytwarzać naczynia krwionośne. Dzieciątko potrafi  już reagować na zmiany światła dochodzące poprzez brzuch mamy.
Jeżeli światło go razi, potrafi zasłonić rączkami oczka.  Mózg zaczyna zwiększać swoją objętość Maluszek lubi wsłuchiwać się w odgłosy dochodzące go z twojego wnętrza, twoje bicie serca uspakaja go Obecna długość wynosi około 35 cm i waga osiąga 1100 gram.

Mama:
Możesz coraz bardziej odczuwać jakby brakowało ci oddechu lub nieprzyjemny ucisk na zebra. To nic groźnego. Dno macicy znajduje się obecnie ok. 7 cm powyżej pępka i stąd te dolegliwości. Staraj sobie robić czesterze odpoczynki i zmieniać pozycje w czasie leżenia. Blisko 2/3 kobiet obserwuje u siebie rumień dłoni. Ten objaw jest spowodowany najprawdopodobniej z działaniem estrogenów.

Strona 1 z 2

« pierwszapoprzednia12następnaostatnia »

Komentarze (0)

Napisz Komentarz


busy
 
Przygotowanie do ciąży
Ciąża dzień po dniu
Problemy w ciąży
Poród
Połóg
Wracamy do formy

Dołącz do nas

O nas | Kontakt | Reklama | Współpraca | Regulamin | Linkuj do nas | Ciekawe strony | Mapa serwisu | Polityka cookies
Design by resMedia (C) 2006-2011 Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie oraz rozpowszechnianie bez zgody redakcji zabronione.

Wszystkie porady i artykuły zawarte w naszym serwisie publikowane są wyłącznie do celów informacyjnych. Wszelkie choroby, schorzenie i inne powikłania należy konsultować z lekarzem specjalistą. Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, posty oraz komentarze nadesłane przez użytkowników.

dziecko  przygotowania do ciąży  ciąża, ciąża tydzień po tygodniu  niemowlę  wcześniak uroda moda, trendy i styl moda zdrowie i fitness poradnik dla kobiet