Nasze serwisy: mBaby.pl, m
ciąża
.pl, ppasazkobiety.pl, poradnikkobiety.pl, ladymedia.pl
Witaj, Logowanie  Rejestracja
R e k l a m a
Ciąża i poród
Warto także przeczytać
Jesteś w ciąży? Chcesz się dowiedzieć co dzieje się z Tobą i dzieckiem w każdym tygodniu ciąży? Wybierz tydzień!
jestem w ciąży.
Mama Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje np. o nowych konkursach, wydarzeniach etc zapisz się do naszego Newslettera
Regulamin
R e k l a m a

Ciąża tydzień po tygodniu- Tydzień 26

26 tydzień ciążyDziecko:
Maluszek nadal gromadzi tkankę tłuszczową, wazy już ok. 900 g i ok. 33 cm długości. W jego płucach zachodzi bardzo istotna zmiana.
Pojawia się w nich substancja przygotowująca je do oddychania. Płuca jednak nie sa jeszcze do końca rozwinięte. Maluszek otwiera już oczka.

Mama: 
Dno macicy jest wyczuwalne ok. 6cm nad pępkiem, a jej wysokość mierzona od spojenia łonowego wynosi ok. 26cm. . Jeżeli z twoich piersi zacznie wypływać pierwsze mleko nie denerwuj się jest to zupełnie normalne. Nie wyciskaj go ponieważ pobudzi to tylko gruczoły ido wytwarzania się większej ilości pokarmu. Aby uniknąć mokrych niespodzianek zaopatrz się w wkładki laktacyjne. Twoja waga od początku ciąży powinna wzrosnąć o ok. 7-10kg.

Zalecenia/porady:
Wykorzystaj ten czas jak najlepiej. Może powinnaś wyjść z mężem do kina lub restauracji. Poświećcie sobie dużo uwagi, ponieważ w pierwszych miesiącach kiedy pojawi się maluszek będzie trudno wam znaleźć chwile tylko dla siebie.

 Szukaj po słowach kluczowych: ciąża  dziecko  mama  pokarm  
Autor/dodał :
kasia
 

Komentarze (0)

Napisz Komentarz


busy
 
Przygotowanie do ciąży
Ciąża dzień po dniu
Problemy w ciąży
Poród
Połóg
Wracamy do formy

Dołącz do nas

O nas | Kontakt | Reklama | Współpraca | Regulamin | Linkuj do nas | Ciekawe strony | Mapa serwisu | Polityka cookies
Design by resMedia (C) 2006-2011 Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie oraz rozpowszechnianie bez zgody redakcji zabronione.

Wszystkie porady i artykuły zawarte w naszym serwisie publikowane są wyłącznie do celów informacyjnych. Wszelkie choroby, schorzenie i inne powikłania należy konsultować z lekarzem specjalistą. Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, posty oraz komentarze nadesłane przez użytkowników.

dziecko  przygotowania do ciąży  ciąża, ciąża tydzień po tygodniu  niemowlę  wcześniak uroda moda, trendy i styl moda zdrowie i fitness poradnik dla kobiet