Nasze serwisy: mBaby.pl, m
ciąża
.pl, ppasazkobiety.pl, poradnikkobiety.pl, ladymedia.pl
Witaj, Logowanie  Rejestracja
R e k l a m a
Ciąża i poród
Warto także przeczytać
Jesteś w ciąży? Chcesz się dowiedzieć co dzieje się z Tobą i dzieckiem w każdym tygodniu ciąży? Wybierz tydzień!
jestem w ciąży.
Mama Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje np. o nowych konkursach, wydarzeniach etc zapisz się do naszego Newslettera
Regulamin
R e k l a m a

Ciąża tydzień po tygodniu- Tydzień 25

25 tydzień ciążyDziecko:
ma już wszystko, czego potrzebuje do życia. Jego narządy rosną. Wcześniaki urodzone w szóstym miesiącu ciąży wspomagane najnowocześniejszą aparaturą są już w stanie przeżyć. Maluch wyczuwa doskonale swoje otoczenie dotykając ścian macicy rączkami i nóżkami Skóra malucha jest  cienka, pomarszczona i blada. Właśnie teraz powstają maleńkie naczynia krwionośne - tzw. włośniczki. To  dzięki nim   skóra nabierze różowego koloru. Kora mózgowa rozwija się teraz w kolejne warstwy. Teraz wazy ok. 700 gram i ma 23 cm.

Mama:
Twoje ciało się zmienia.. Rozpoczynasz trzeci trymestr ciąży. Twoja macica się wciąż powiększa uciskając przeponę. Nic wiec dziwnego ze miewasz zadyszki i łatwiej się męczysz. Staraj się mówić wolniej i z dłuższymi przerwami na oddech. Twój uwypuklony brzuszek może powodować bóle kręgosłupa.

Zalecenia/porady:
Musisz stosować dietę i pić dużą ilość płynów. Zaparcia jakie towarzysza w czasie ciąży mogą być przyczyną powstania hemoroidów. Jeżeli wystąpią one u ciebie skontaktuj się ze swoim lekarzem. Przepisze ci odpowiednie maści i czopki. Możesz czuć się ociężała i mało atrakcyjna, nic bardziej mylnego. Wystający brzuszek jest twoja największą ozdobą.


 Szukaj po słowach kluczowych: ciąża  brzuch  mama  dziecko  
Autor/dodał :
kasia
 

Komentarze (0)

Napisz Komentarz


busy
 
Przygotowanie do ciąży
Ciąża dzień po dniu
Problemy w ciąży
Poród
Połóg
Wracamy do formy

Dołącz do nas

O nas | Kontakt | Reklama | Współpraca | Regulamin | Linkuj do nas | Ciekawe strony | Mapa serwisu | Polityka cookies
Design by resMedia (C) 2006-2011 Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie oraz rozpowszechnianie bez zgody redakcji zabronione.

Wszystkie porady i artykuły zawarte w naszym serwisie publikowane są wyłącznie do celów informacyjnych. Wszelkie choroby, schorzenie i inne powikłania należy konsultować z lekarzem specjalistą. Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, posty oraz komentarze nadesłane przez użytkowników.

dziecko  przygotowania do ciąży  ciąża, ciąża tydzień po tygodniu  niemowlę  wcześniak uroda moda, trendy i styl moda zdrowie i fitness poradnik dla kobiet