Nasze serwisy: mBaby.pl, m
ciąża
.pl, ppasazkobiety.pl, poradnikkobiety.pl, ladymedia.pl
Witaj, Logowanie  Rejestracja
R e k l a m a
Ciąża i poród
Jesteś w ciąży? Chcesz się dowiedzieć co dzieje się z Tobą i dzieckiem w każdym tygodniu ciąży? Wybierz tydzień!
jestem w ciąży.
Mama Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje np. o nowych konkursach, wydarzeniach etc zapisz się do naszego Newslettera
Regulamin
R e k l a m a

Ciąża tydzień po tygodniu- Tydzień 22

22 tydzień ciążyDziecko:
Potrafi reagować na zmiany temperatury. Jeżeli skierujesz strumień zimnej wody pod prysznicem na brzuszek zaobserwujesz natychmiastową reakcje malca.  Coraz lepiej tez słyszy i czuje ruchy. Skóra jest coraz mniej przezroczysta a organizm coraz bardziej odporny na wszelkiego rodzaju infekcje. Wątroba doskonali swoją pracę. Wykształciły się już brwi i rzęsy. Małżowina ucha ma już swój ostateczny kształt Proporcje kości w rączkach i nóżkach już się wyrównały. Na tym etapie rozwoju maluch osiągnął prawdopodobnie 350 g i mierzy  ok 19 cm

Mama:
Powiększająca się macica uciska pęcherz moczowy i częściej chodzisz do toalety. Pod koniec ciąży może zdążyć się lekkie popuszczanie moczu. Kup sobie specjalne wkładki, które zapewnią ci komfort. W miarę upływu czasu możesz zacząć odczuwać bóle kości łonowej. Hormony ciążowe poluzowują Twoje stawy, tak aby kości łonowe mogły rozejść się w trakcie porodu. Możesz teraz też odczuwać uderzenia gorąca.

Strona 1 z 2

« pierwszapoprzednia12następnaostatnia »

Komentarze (0)

Napisz Komentarz


busy
 
Przygotowanie do ciąży
Ciąża dzień po dniu
Problemy w ciąży
Poród
Połóg
Wracamy do formy

Dołącz do nas

O nas | Kontakt | Reklama | Współpraca | Regulamin | Linkuj do nas | Ciekawe strony | Mapa serwisu | Polityka cookies
Design by resMedia (C) 2006-2011 Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie oraz rozpowszechnianie bez zgody redakcji zabronione.

Wszystkie porady i artykuły zawarte w naszym serwisie publikowane są wyłącznie do celów informacyjnych. Wszelkie choroby, schorzenie i inne powikłania należy konsultować z lekarzem specjalistą. Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, posty oraz komentarze nadesłane przez użytkowników.

dziecko  przygotowania do ciąży  ciąża, ciąża tydzień po tygodniu  niemowlę  wcześniak uroda moda, trendy i styl moda zdrowie i fitness poradnik dla kobiet