Nasze serwisy: mBaby.pl, m
ciąża
.pl, ppasazkobiety.pl, poradnikkobiety.pl, ladymedia.pl
Witaj, Logowanie  Rejestracja
R e k l a m a
Ciąża i poród
Jesteś w ciąży? Chcesz się dowiedzieć co dzieje się z Tobą i dzieckiem w każdym tygodniu ciąży? Wybierz tydzień!
jestem w ciąży.
Mama Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje np. o nowych konkursach, wydarzeniach etc zapisz się do naszego Newslettera
Regulamin
R e k l a m a

Ciąża tydzień po tygodniu- Tydzień 20

20 tydzień ciążyDziecko:
W tym tygodniu maluszek już potrafi reagować na wszelkie bodźce z świata zewnętrznego. Twoje dziecko słyszy już hałasy. Najmilsze dźwięki jakie dochodzą go to oczywiście glos i bicie serca mamy.  . Maluch potrafi odczuwać twoje emocje, wie kiedy jesteś  zdenerwowana, szczęśliwa, kiedy się śmiejesz a kiedy płaczesz Czuje tez zapachy i zapamiętuje je, potrafi również reagować na zmianę smaku wód płodowych. Maluszek ma już 260 g i ma 16 cm wzrostu.

Mama:
w organizmie zachodzą duże zmiany. Twoje ciało przygotowuje się do porodu. Hormon zwany relaksyną rozluźnia więzadła stawowe, co powoduje poszerzenie się bioder. Twoja macica trzykrotnie zwiększyła swoją początkową wysokość. Teraz dno  macicy znajduje się na wysokości twojego pępka. Z biegiem czasu będzie podnosić się jeszcze wyżej, średnio jeden centymetr tygodniowo aż do dnia porodu.

Strona 1 z 2

« pierwszapoprzednia12następnaostatnia »

Komentarze (0)

Napisz Komentarz


busy
 
Przygotowanie do ciąży
Ciąża dzień po dniu
Problemy w ciąży
Poród
Połóg
Wracamy do formy

Dołącz do nas

O nas | Kontakt | Reklama | Współpraca | Regulamin | Linkuj do nas | Ciekawe strony | Mapa serwisu | Polityka cookies
Design by resMedia (C) 2006-2011 Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie oraz rozpowszechnianie bez zgody redakcji zabronione.

Wszystkie porady i artykuły zawarte w naszym serwisie publikowane są wyłącznie do celów informacyjnych. Wszelkie choroby, schorzenie i inne powikłania należy konsultować z lekarzem specjalistą. Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, posty oraz komentarze nadesłane przez użytkowników.

dziecko  przygotowania do ciąży  ciąża, ciąża tydzień po tygodniu  niemowlę  wcześniak uroda moda, trendy i styl moda zdrowie i fitness poradnik dla kobiet