Nasze serwisy: mBaby.pl, m
ciąża
.pl, ppasazkobiety.pl, poradnikkobiety.pl, ladymedia.pl
Witaj, Logowanie  Rejestracja
R e k l a m a
Ciąża i poród
Jesteś w ciąży? Chcesz się dowiedzieć co dzieje się z Tobą i dzieckiem w każdym tygodniu ciąży? Wybierz tydzień!
jestem w ciąży.
Mama Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje np. o nowych konkursach, wydarzeniach etc zapisz się do naszego Newslettera
Regulamin
R e k l a m a

Ciąża tydzień po tygodniu- Tydzień 19

19 tydzień ciążyDziecko:
Narządy płciowe sa już w pełni rozwinięte. Jeśli będzie to dziewczynka to pochwa, macica i jajowody są już na swoim miejscu. Jeśli chłopiec - jądra są już rozwinięte i zaczynają produkcję testosteronu. Doświadczony lekarz dobrym aparatem USG może stwierdzić czy w brzuszku jest kawaler czy panna. Plucia dziecka sa już w pełni wykształcone chociaż jeszcze nie opanował sztuki oddychania. Na razie ćwiczy ta umiejętność nabierając i wypierając wody płodowe. Dziecko w tym czasie wazy ok.  200 g i ma ok. 15 cm  wzrostu.

Mama:
Gdy zaczniesz już regularnie odczuwać ruchy dziecka, uważnie je obserwuj. To ważny wyznacznik samopoczucia maluszka. Jeśli zauważysz wyraźne zmiany w jego aktywności, skontaktuj się z lekarzem. W twoim organizmie zaszły ogromne zmiany. Możesz czuć się niekomfortowo i odczuwać zmęczenie. Często zdarzają się również zawroty głowy po wstaniu z łóżka. Staraj się mniej gwałtownie zmieniać położenie. Teraz twój układ krwionośny jest trochę przeciążony.

Strona 1 z 2

« pierwszapoprzednia12następnaostatnia »

Komentarze (0)

Napisz Komentarz


busy
 
Przygotowanie do ciąży
Ciąża dzień po dniu
Problemy w ciąży
Poród
Połóg
Wracamy do formy

Dołącz do nas

O nas | Kontakt | Reklama | Współpraca | Regulamin | Linkuj do nas | Ciekawe strony | Mapa serwisu | Polityka cookies
Design by resMedia (C) 2006-2011 Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie oraz rozpowszechnianie bez zgody redakcji zabronione.

Wszystkie porady i artykuły zawarte w naszym serwisie publikowane są wyłącznie do celów informacyjnych. Wszelkie choroby, schorzenie i inne powikłania należy konsultować z lekarzem specjalistą. Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, posty oraz komentarze nadesłane przez użytkowników.

dziecko  przygotowania do ciąży  ciąża, ciąża tydzień po tygodniu  niemowlę  wcześniak uroda moda, trendy i styl moda zdrowie i fitness poradnik dla kobiet