Nasze serwisy: mBaby.pl, m
ciąża
.pl, ppasazkobiety.pl, poradnikkobiety.pl, ladymedia.pl
Witaj, Logowanie  Rejestracja
R e k l a m a
Ciąża i poród
Jesteś w ciąży? Chcesz się dowiedzieć co dzieje się z Tobą i dzieckiem w każdym tygodniu ciąży? Wybierz tydzień!
jestem w ciąży.
Mama Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje np. o nowych konkursach, wydarzeniach etc zapisz się do naszego Newslettera
Regulamin
R e k l a m a

Ciąża tydzień po tygodniu- Tydzień 1

Na razie dziecko istnieje w twoich marzeniach, ale głowa do góry. Właśnie zaczął się cykl, który sprzyja temu abyś została mamą.
Mimo, ze jeszcze nie doszło do zapłodnienia ten tydzień będzie wliczany do twojej ciąży,  ponieważ zwykle termin  porodu jest obliczany od pierwszego dnia ostatniej miesiączki.

Mama:
Miesiączkujesz i jak na razie w Twoim organizmie nie zachodzą istotne zmiany. Mimo, że  nie miałaś jeszcze owulacji i żadne jajeczko nie zostało zapłodnione, to twoja ciąża będzie liczona właśnie od tego tygodnia ponieważ  za każdym razem, kiedy jesteś w okresie menstruacji twój organizm przygotowuje się do ciąży. Już za kilkanaście dni może dojść do połączenia się komórki jajowej z plemnikiem  Na razie macica oczyszcza się z przezroczystej śluzówki. Jeżeli w tym cyklu dojdzie do zapłodnienia błona śluzowa zacznie zmieniać się. w ciągu najbliższych tygodni zacznie przybierać coraz bardziej gąbczastą formę aby stać się dla zarodka bezpiecznym i miękkim schronieniem
Zalecenia:
Kiedy planujemy dziecko warto zmienić swój styl życia na zdrowszy. Najlepiej jeszcze przed zajściem w ciążę zrezygnować ze wszelkiego rodzaju używek jak papierosy czy alkohol. Powinnaś również zażywać kwas foliowy który ma duże znaczenie w zapobieganiu wad wrodzonych u dziecka. Zadbaj o siebie, odwiedź lekarza aby sprawdził stan twojego zdrowia. Warto byłoby wybrać się tez do dentysty ponieważ bardzo istotne jest aby wyleczyć wszelkie stany zapalne– nawet te w jamie ustnej.


 Szukaj po słowach kluczowych: dziecko  mama  ciąża  1 tydzień  1 trymestr  
Autor/dodał :
kasia
 

Komentarze (0)

Napisz Komentarz


busy
 
Przygotowanie do ciąży
Ciąża dzień po dniu
Problemy w ciąży
Poród
Połóg
Wracamy do formy

Dołącz do nas

O nas | Kontakt | Reklama | Współpraca | Regulamin | Linkuj do nas | Ciekawe strony | Mapa serwisu | Polityka cookies
Design by resMedia (C) 2006-2011 Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie oraz rozpowszechnianie bez zgody redakcji zabronione.

Wszystkie porady i artykuły zawarte w naszym serwisie publikowane są wyłącznie do celów informacyjnych. Wszelkie choroby, schorzenie i inne powikłania należy konsultować z lekarzem specjalistą. Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, posty oraz komentarze nadesłane przez użytkowników.

dziecko  przygotowania do ciąży  ciąża, ciąża tydzień po tygodniu  niemowlę  wcześniak uroda moda, trendy i styl moda zdrowie i fitness poradnik dla kobiet