Nasze serwisy: mBaby.pl, m
ciąża
.pl, ppasazkobiety.pl, poradnikkobiety.pl, ladymedia.pl
Witaj, Logowanie  Rejestracja
R e k l a m a
Noworodki i niemowlaki
Warto także przeczytać
Mama Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje np. o nowych konkursach, wydarzeniach etc zapisz się do naszego Newslettera
Regulamin
R e k l a m a

Nauka pływania dla niemowląt

  

Pływanie dla niemowląt przestaje być tylko modą a staje się codzienną aktywną formą spędzania wolnego czasu przez rodziców razem z dziećmi...

Pływanie dla niemowląt przestaje być tylko modą a staje się codzienną aktywną formą spędzania wolnego czasu przez rodziców razem z dziećmi. Obecnie rodzice są bardziej świadomi i posiadają szerszą wiedzę na temat pozytywnego wpływu ćwiczeń w wodzie na rozwój dziecka.

Wielu lekarzy, w szczególności neurolodzy, zalecają dzieciom zajęcia na pływalni, gdyż ich celem jest między innymi wyrównanie napięcia mięśniowego i wzmocnienie wybranych partii mięśniowych. Woda powoduje również, że dziecko czuje się swobodniej niż na lądzie i może się w niej samodzielnie poruszać nie umiejąc nawet chodzić. Kolorowe otoczenie pływalni wpływa stymulująco na naturalną ciekawość dziecka i chęć poznania nieznanych zakątków basenu. Podczas zajęć konieczna jest obecność rodziców dająca małym pływakom poczucie bezpieczeństwa. Rodzice w pierwszej kolejności zostają nauczeni przez wykwalifikowanych instruktorów, w jaki sposób bezpiecznie trzymać dziecko oraz jak przygotować maleństwo do zajęć. Dzieci nawiązują nowe przyjaźnie, dzięki czemu w grupie z łatwością pokonują kolejne zadania, stawiane przez instruktora.

 

 Funkcjonowanie w zespole daje dzieciom szanse poznania smaku zwycięstwa lub dzielenia się sukcesami, są one, bowiem za każde dobrze wykonane ćwiczenie hojnie nagradzane brawami i pochwałą instruktora. Dziecko zbierając doświadczenia nowych sytuacji doskonale pokonuje kolejne wyzwania, uczy się życia w grupie, co stanowi dobry wstęp i zmniejsza stres związany z np. pójściem do przedszkola.

 

 Pierwsze kroki dziecka na pływalni polegają na stopniowym oswajaniu z wodą przy pomocy różnych sprzętów (rękawki, deski ,rury,) oraz zabawek. W efekcie dzieci potrafią samodzielnie pływać w rękawkach, bądź pasach, bezpiecznie skakać do wody i nurkować. Kurs obejmuje 10 lub 12 spotkań 30-sto minutowych pod opieką dwóch instruktorów.

 


 

Dzieci podzielone są na grupy pod względem wieku od 3-go miesiąca życia do 1 roku, następnie 1 rok 2 lata i 2 lata do 3.5 roku. Temperatura wody w wysokości 32 stopni ciepła oraz szatnie zaopatrzone w przewijaki do przebierania maleństw zapewniają dzieciom oraz rodzicom komfortowe warunki przebywania na pływalni.

 Mając na względzie prawidłowy rozwój małego dziecka zachęcamy rodziców do wzięcia udziału w zajęciach.

 więcej na stronie www.akademiaruchu.eu

  {mos_sb_discuss:20} Szukaj po słowach kluczowych: Nauka pływania dla niemowląt  pływanie  basen  wychowanie  niemowlę  noworodki  mama  dziecko  
Autor/dodał :
kasia
 

Komentarze (1)

...
cypisek
Bardzo fajna sprawa.
cypisek , luty 10, 2010

Napisz Komentarz


busy
 

Dołącz do nas

O nas | Kontakt | Reklama | Współpraca | Regulamin | Linkuj do nas | Ciekawe strony | Mapa serwisu | Polityka cookies
Design by resMedia (C) 2006-2011 Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie oraz rozpowszechnianie bez zgody redakcji zabronione.

Wszystkie porady i artykuły zawarte w naszym serwisie publikowane są wyłącznie do celów informacyjnych. Wszelkie choroby, schorzenie i inne powikłania należy konsultować z lekarzem specjalistą. Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, posty oraz komentarze nadesłane przez użytkowników.

dziecko  przygotowania do ciąży  ciąża, ciąża tydzień po tygodniu  niemowlę  wcześniak uroda moda, trendy i styl moda zdrowie i fitness poradnik dla kobiet