Nasze serwisy: mBaby.pl, m
ciąża
.pl, ppasazkobiety.pl, poradnikkobiety.pl, ladymedia.pl
Witaj, Logowanie  Rejestracja
R e k l a m a
Ostatnio na forum
zobacz pozostałe posty
R e k l a m a

Karmienie piersią

Ponad 90% matek nowonarodzonych dzieci może karmić swoje dzieci piersią. Przeszkodą może być ciężka choroba matki i konieczność stosowania przez matkę leków wydalanych z mlekiem matki, stany zapalne i ropne sutków.

Również niektóre wady rozwojowe dzieci oraz wcześniactwo mogą uniemożliwić ten sposób karmienia, lecz wtedy warto odciągać pokarm i podawać go dziecku podczas sztucznego karmienia. Zdrowy, donoszony noworodek może być przystawiony do piersi bezpośrednio po urodzeniu, bo im szybciej to nastąpi tym szybciej pojawią się większe ilości mleka.

Jeżeli matka rodziła naturalnie, to pierwsze karmienie powinno odbyć się po wydaleniu łożyska, zszyciu krocza, kiedy matka ma już swobodę ruchu i może sama zająć się dzieckiem. Po cesarskim cięciu kobieta może karmić i trzymać dziecko, kiedy jest już wybudzona, jednak potrzebuje wtedy pomocy położnej. Po znieczuleniu nadoponowym lub dokanałowym trzeba leżeć płasko kilka godzin, by uniknąć bólów głowy, więc karmienie piersią jest niemożliwe.
Jeżeli dziecko umieszczone zostało na oddziale intensywnej opieki, to po porodzie należy pobudzać piersi do wytwarzania pokarmu. Najlepiej rozpocząć odciąganie pokarmu w ciągu pierwszych godzin po porodzie, a następnie regularnie co 3 godziny do czasu , kiedy będzie możliwość karmienia naturalnego.
Nawet jeżeli dziecko po urodzeniu nie było karmione mlekiem matki, to kiedy tylko jest to możliwe warto przystawić dziecko do piersi.

Strona 1 z 3

« pierwszapoprzednia123następnaostatnia »

Komentarze (0)

Napisz Komentarz


busy
 

Dołącz do nas

O nas | Kontakt | Reklama | Współpraca | Regulamin | Linkuj do nas | Ciekawe strony | Mapa serwisu | Polityka cookies
Design by resMedia (C) 2006-2011 Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie oraz rozpowszechnianie bez zgody redakcji zabronione.

Wszystkie porady i artykuły zawarte w naszym serwisie publikowane są wyłącznie do celów informacyjnych. Wszelkie choroby, schorzenie i inne powikłania należy konsultować z lekarzem specjalistą. Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, posty oraz komentarze nadesłane przez użytkowników.

dziecko  przygotowania do ciąży  ciąża, ciąża tydzień po tygodniu  niemowlę  wcześniak uroda moda, trendy i styl moda zdrowie i fitness poradnik dla kobiet