Nasze serwisy: mBaby.pl, m
ciąża
.pl, ppasazkobiety.pl, poradnikkobiety.pl, ladymedia.pl
Witaj, Logowanie  Rejestracja
R e k l a m a
Mama Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje np. o nowych konkursach, wydarzeniach etc zapisz się do naszego Newslettera
Regulamin
R e k l a m a

Nadchodzi moda na imprezy Baby Shower

Baby Shower w Polsce to całkowicie nowe pojęcie, które dopiero pojawia się w mediach oraz przewija się w rozmowach przyszłych mam. Dla wielu Baby Shower może mylnie kojarzyć się z samym dzieckiem lub co gorsza z prysznicem! Ale jaka jest prawda o Baby Shower?

Baby Shower to przyjęcie dla przyszłej mamy i dziecka, które już niedługo przyjdzie na świat. Nazwa pochodzi o angielskiego słowa shower (prysznic), co w przenośni oznacza zalewanie przyszłej mamy prezentami dla dziecka. Baby Shower  to tradycja popularna w Stanach Zjednoczonych i w innych kulturach będących pod wpływem kultury amerykańskiej. W Wielkiej Brytanii  i Francji, Baby Shower to  nowy fenomen, świeżo importowany ze Stanów Zjednoczonych.

Według zwyczaju, Baby Shower jest organizowane przez najbliższe otoczenie przyszłej mamy. Może to być siostra, przyjaciółka lub kuzynka.  To właśnie ona wysyła zaproszenia, razem z przyszłą mamą przygotowuje listę prezentów, ustala menu, kupuje dekoracje, wymyśla  zabawy i quizy na imprezę.

Fenomen Baby Shower

W ciągu ostatnich lat imprezy Baby Shower stały się jeszcze bardziej popularne. Powodów takiej sytuacji jest kilka. Rodziny stają się mniej liczne, dziecko otrzymuje więcej uwagi, niż kiedyś. Poza tym, przyznajmy,  wyprawka dla dziecka to spory wydatek. Dzięki Baby Shower przyszła mama może skompletować część ubranek i akcesoriów dla maluszka. A czy wiesz, że podczas jednej ciąży, przyszła mama  może mieć więcej niż jeden Baby Shower? Może np. mieć Baby Shower dla osób z rodziny, przyjaciółek, koleżanek z pracy. 

Grono bliskich kobiet

Baby Shower odbywa się tradycyjnie w gronie kobiet. Najlepszym czasem na Baby Shower jest trzeci trymestr. Najlepiej jest uprzedzić mamę o planowanej imprezie i poprosić ją o listę gości – mogą to być adresy domowe lub adresy mailowe. 

Kto organizuje Baby Shower? 

Jedyną  osobą, która nie powinna organizować Baby Shower jest przyszła mama. Impreza nie może odbywać się u niej w domu, lepiej aby przyszła mama nie musiała robić porządków przed imprezą ani po niej.  Całe przyjęcie powinno być dla niej jedynie przyjemnością!

Impreza składkowa

Martwią cię kwestie finansowe, nie wiesz jak podzielić koszty imprezy?
Proponuję  Ci imprezę składkową.

Oto o co powinnaś się zatroszczyć przed Baby Shower:

  • zaproszenia – papierowe lub elektroniczne (wtedy nic nie zapłacicie)
  • ciasto, przekąski, kanapki
  • papierowe talerzyki, plastikowe talerzyki, widelce i noże, kolorowe serwetki
  • dekoracje (balony, terpentyna, świeczki)
  • drobne nagrody dla zwycięzców w konkursach (np. mydełka zapachowe)
  • prezenty dla dziecka (śpioszki, butelki, smoczki itp. – najlepiej aby mama przygotowała listę z prezentami)

Koszty mogą być obniżone, jeśli sama przygotujesz i wydrukujesz zaproszenia dla gości. Możesz też poprosić uczestniczki Baby Shower o przyniesienie sałatek, ciast. Taniej też wyjdzie organizacja imprezy w domu niż w restauracji.

Bardzo ważnym elementem zabawy Baby Shower są gry, konkursy oraz odpowiednie rytuały. Różne pomysły znajdziesz na stronie poświęconej Baby Shower www.baby-shower.pl Szukaj po słowach kluczowych: baby shower  ciąża  przygotowania  dziecko  
Autor/dodał :
kasia
 

Komentarze (0)

Napisz Komentarz


busy
 

Dołącz do nas

O nas | Kontakt | Reklama | Współpraca | Regulamin | Linkuj do nas | Ciekawe strony | Mapa serwisu | Polityka cookies
Design by resMedia (C) 2006-2011 Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie oraz rozpowszechnianie bez zgody redakcji zabronione.

Wszystkie porady i artykuły zawarte w naszym serwisie publikowane są wyłącznie do celów informacyjnych. Wszelkie choroby, schorzenie i inne powikłania należy konsultować z lekarzem specjalistą. Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, posty oraz komentarze nadesłane przez użytkowników.

dziecko  przygotowania do ciąży  ciąża, ciąża tydzień po tygodniu  niemowlę  wcześniak uroda moda, trendy i styl moda zdrowie i fitness poradnik dla kobiet