Nasze serwisy: mBaby.pl, m
ciąża
.pl, ppasazkobiety.pl, poradnikkobiety.pl, ladymedia.pl
Witaj, Logowanie  Rejestracja
R e k l a m a
Dzieci 1-6 lat
Warto także przeczytać
Mama Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje np. o nowych konkursach, wydarzeniach etc zapisz się do naszego Newslettera
Regulamin
R e k l a m a

domowe ćwiczenia logopedyczne

Pytanie:

Witam!Mój 3 letni sym ma trudności z wymową głoski "l","n", "s"(jest "ś").Mogę powiedzieć, że zamienia na "j".Proszę mi powiedzieć, jaka jest przyczyna i jak mogę ćwiczyć w domu.Dodam, że syn rozwija się prawidłowo, reaguje na wszystkie dźwięki, polecenia, uwielbia słuchać bajek, próbuje mówić krótkie rymowanki, sprawny ruchowo. Dziękuję i pozdrawiam Odpowiedź:

Witam serdecznie
Głoska "n" powinna pojawić się już w weiku około 2 lat, pozostałe dwie wymienione głoski pojawiają sie u trzylatków. Polecam wszystkie ćwiczenia języka wewnątrz jamy ustnej: dotykanie językiem wewnętrznej strony dolnych i górnych zębów, " rysowanie " językiem po podniebieniu oraz wszystkie ćwiczenia oblizywania ust, " ruszania " językiem we wszyskich kierunkach. Celem tych ćwiczeń jest usprawnienie koordynacji języka.
Dla pewności polecam jednak wizytę u specjalisty - logopedy.

pozdrawiam
Magdalena Jęksa - Wojciechowska
Autor/dodał :
abc
 

Komentarze (1)

Pionizacja języka
poranna_rosa
Czy te ćwiczenia można stosować na pionizację języka?
poranna_rosa , styczeń 26, 2011

Napisz Komentarz


busy
 

Dołącz do nas

O nas | Kontakt | Reklama | Współpraca | Regulamin | Linkuj do nas | Ciekawe strony | Mapa serwisu | Polityka cookies
Design by resMedia (C) 2006-2011 Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie oraz rozpowszechnianie bez zgody redakcji zabronione.

Wszystkie porady i artykuły zawarte w naszym serwisie publikowane są wyłącznie do celów informacyjnych. Wszelkie choroby, schorzenie i inne powikłania należy konsultować z lekarzem specjalistą. Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, posty oraz komentarze nadesłane przez użytkowników.

dziecko  przygotowania do ciąży  ciąża, ciąża tydzień po tygodniu  niemowlę  wcześniak uroda moda, trendy i styl moda zdrowie i fitness poradnik dla kobiet