Nasze serwisy: mBaby.pl, m
ciąża
.pl, ppasazkobiety.pl, poradnikkobiety.pl, ladymedia.pl
Witaj, Logowanie  Rejestracja
R e k l a m a
Noworodki i niemowlaki
Mama Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje np. o nowych konkursach, wydarzeniach etc zapisz się do naszego Newslettera
Regulamin
R e k l a m a

czy moje dziecko jest przekarmione?

Pytanie:

Witam! Jestem mamą 3 tyg. Zuzanny. Po urodzeniu ważyła 3200 g. Teraz już 4050 g. W międzyczasie najniższa waga 2850 g. Dziecko karmione jest piersią, je co 2, 3 godziny. Po karmieniu zawsze czekam aż jej się odbije jednak i tak często jej sie ulewa a czasem nawet zwymiotuje. Co gorsza Zuzia często (prawie zawsze, chyba że zaśnie)płacze po karmieniu tak jakby jej coś przeszkadzało, męczyło ją. Czasem zaczyna płakać już w czasie karmienia i mimo iż chce jeść wierci się, złości. Brzuszek ma miękki, wydaje się że nie mam objawów kolki. Na wizycie kontrolnej lekarz powiedział, że jest przekarmiona i że to minie za jakiś czas. Czy faktycznie tak jest, a może nawet jeśli to minie to teraz można jej jakoś pomóc. Z góry dziękuję za odpowiedź i serdecznie pozdrawiam. Magda_Lena Odpowiedź:

Witam
rzeczywiście córeczka przybrała sporo w ciągu trzech tygodni (1200g). Sądzę, że ulewanie, wiercenie podczas karmienia, sporadyczne wymioty mogą mieć związek z dużym wypływem pokarmu. Dziecko w takim przypadku nie nadąża przełykać, zaczyna się niecierpliwić, czasem rezygnuje z jedzenia. Warto byłoby odwiedzić konsultanta, który po obserwacji karmienia zaleci odpowiednie, dalsze postępowanie. Adresy poradni zanajdzie Pani na www.laktacja.pl
Pozdrawiam
Autor/dodał :
promater
 

Komentarze (0)

Napisz Komentarz


busy
 

Dołącz do nas

O nas | Kontakt | Reklama | Współpraca | Regulamin | Linkuj do nas | Ciekawe strony | Mapa serwisu | Polityka cookies
Design by resMedia (C) 2006-2011 Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie oraz rozpowszechnianie bez zgody redakcji zabronione.

Wszystkie porady i artykuły zawarte w naszym serwisie publikowane są wyłącznie do celów informacyjnych. Wszelkie choroby, schorzenie i inne powikłania należy konsultować z lekarzem specjalistą. Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, posty oraz komentarze nadesłane przez użytkowników.

dziecko  przygotowania do ciąży  ciąża, ciąża tydzień po tygodniu  niemowlę  wcześniak uroda moda, trendy i styl moda zdrowie i fitness poradnik dla kobiet