Nasze serwisy: mBaby.pl, m
ciąża
.pl, ppasazkobiety.pl, poradnikkobiety.pl, ladymedia.pl
Witaj, Logowanie  Rejestracja
R e k l a m a
Noworodki i niemowlaki
Mama Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje np. o nowych konkursach, wydarzeniach etc zapisz się do naszego Newslettera
Regulamin
R e k l a m a

silikonowe nakladki, prosze o porade

Pytanie:

mam synka 2 miesiecznego, od urodzenia karmie go piersia przez silikonowe nakladki, od 2 tygodni syn ssa piersi ok 1 godz. a po tym wsiaz jest nie najedzony. czy te nakladki powoduja zaburzenia ssania i czy jest mozliwosc aby z nich zrezygnowac? jesli tak to wjaki sposob poniewaz dziecko nie chce ssac samej piersi bez nakladki. prosze o porade Odpowiedź:

Witam
odpowiednie opróżnianie piersi wiąże się z odpowiednim przystawieniem dziecka do piersi (usta szeroko otwarte obejmujące prawie całą otoczkę, w kąciku ust widoczny koniec języka, dziecko ssie intensywnie około 10-15 minut - słychać przełykanie). Znam przypadki, kiedy mamy karmią z dobrym skutkiem przez kapturek. Częściej jednak zdarza się, że maluchy źle opróżniają pierś, co wiąże się ze zmniejszeniem ilości pokarmu i spadkiem przyrostu masy ciała. Sądzę, że ktoś powinien zobaczyć w jaki sposób Pani karmi przez kapturek i dopiero wtedy zaproponować odpowiednie do sytuacji rozwiązanie. Adresy doradców laktacyjnych znajdzie Pani na www.laktacja.pl
Pozdrawiam
Autor/dodał :
promater
 

Komentarze (0)

Napisz Komentarz


busy
 

Dołącz do nas

O nas | Kontakt | Reklama | Współpraca | Regulamin | Linkuj do nas | Ciekawe strony | Mapa serwisu | Polityka cookies
Design by resMedia (C) 2006-2011 Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie oraz rozpowszechnianie bez zgody redakcji zabronione.

Wszystkie porady i artykuły zawarte w naszym serwisie publikowane są wyłącznie do celów informacyjnych. Wszelkie choroby, schorzenie i inne powikłania należy konsultować z lekarzem specjalistą. Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, posty oraz komentarze nadesłane przez użytkowników.

dziecko  przygotowania do ciąży  ciąża, ciąża tydzień po tygodniu  niemowlę  wcześniak uroda moda, trendy i styl moda zdrowie i fitness poradnik dla kobiet