Nasze serwisy: mBaby.pl, m
ciąża
.pl, ppasazkobiety.pl, poradnikkobiety.pl, ladymedia.pl
Witaj, Logowanie  Rejestracja
R e k l a m a
Noworodki i niemowlaki
Mama Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje np. o nowych konkursach, wydarzeniach etc zapisz się do naszego Newslettera
Regulamin
R e k l a m a

śluz i krew w kale niemowlaka

Pytanie:

mój syn ma 2 m-ce i 19 dni śluz pojawił się już w drugim tyg. życia ale powiedziano mi że tak może być.następnie gdy tego śluzu było coraz więcej i pojawiły się skórne odczyny typu:sucha skóra głowy coś na wzór ciemieniuszki i liszajowate zmiany na twarzy(pękająca skóra) stwierdzono alergię pokarmową(bez żadnych badań),więc odstawiłam wszelkie produkty mleczne,dodam że karmię piersią,wcześniej dokarmiałam go butelką ale teraz mam wystarczająco dużo pokarmu.od pewnego czasu pokazała się w kale krew(kilka smółek)więc zmieniłam lekarza i następny kazał mi zrobić posiew z kału.zrobiłam wynik wykazał trzy bakterie:escherichia coli(nieenteropatogenna)enterococcus faecalis,staplylococcus aureus.lekarz stwierdził że to jest ok bo w jelitach jest flora bakteryjna i kazał obserwować.natomiast tego wieczoru gdy odebrałam wynik marcel zrobił kupę z większą ilością krwi a następnego poranka ciemną zieloną i dużo śluzu ale bez żywej krwi,gby coś jest w tej kupie zawsze ma bóle brzucha ażsię skręca.dodam że na wadze przybiera prawidłowo.chciałabym wiedzieć ile kupek może zrobić takie maleństwo i co ja powinnam z tym zrobić,mimo że lekarze twierdzą że tak może być ja jestem bardzo zaniepokojona. Odpowiedź:

Witam
wcale się Pani nie dziwię. Dziecko karmione piersią może oddawać kilka stolców dziennie. Jednak od 6 tygodnia życia stolec może być jeden na 2 dni. Sluz rzeczywiście świadczy o nietolerancji pokarmowej. Co do krwi, nie pisze Pani dokładnie jak wygląda krew. Jeśli jest żywo czerwona może mamy do czynienia ze szczeliną odbytu?
Nie jestem lekarzem i takie gdybanie nie leży w moich kompetencjach.
Pozdrawiam
Autor/dodał :
promater
 

Komentarze (0)

Napisz Komentarz


busy
 

Dołącz do nas

O nas | Kontakt | Reklama | Współpraca | Regulamin | Linkuj do nas | Ciekawe strony | Mapa serwisu | Polityka cookies
Design by resMedia (C) 2006-2011 Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie oraz rozpowszechnianie bez zgody redakcji zabronione.

Wszystkie porady i artykuły zawarte w naszym serwisie publikowane są wyłącznie do celów informacyjnych. Wszelkie choroby, schorzenie i inne powikłania należy konsultować z lekarzem specjalistą. Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, posty oraz komentarze nadesłane przez użytkowników.

dziecko  przygotowania do ciąży  ciąża, ciąża tydzień po tygodniu  niemowlę  wcześniak uroda moda, trendy i styl moda zdrowie i fitness poradnik dla kobiet