Nasze serwisy: mBaby.pl, m
ciąża
.pl, ppasazkobiety.pl, poradnikkobiety.pl, ladymedia.pl
Witaj, Logowanie  Rejestracja
R e k l a m a
Dzieci 1-6 lat
Warto także przeczytać
Mama Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje np. o nowych konkursach, wydarzeniach etc zapisz się do naszego Newslettera
Regulamin
R e k l a m a

Synek 1,5 roku i nie mówi "mama"-dlaczego?

Pytanie:

Witam!! potrzebuje rady. Mój synek ma 17 miesięcy i jest bardzo dobrze rozwinięty. Zaczął chodzić jak skończył 8 miesięcy a i wszystko rozumie. pomaga mi zbierać klocki , przynieść pieluchę itp. tylko nie potrafi powiedzieć "mama""? tzn kiedyś mówił nawet dużo bo potrafił mówić kotek. auto- choć troszkę przekręcał ale teraz nie chce. gdy go pytam co to jest mówi "am" i tak non-stop. proszę powiedzieć jak mu pomóc nauczyć się powtarzać to czego go uczę. staram się to już robić śpiewająco bo bardzo kocha muzykę tylko bez efektu. Z góry dziękuje Odpowiedź:

Witam serdecznie
Trudno jest mi na podstawie opisu powiedzieć jaka jest przyczyna takiej sytuacji a co za tym idzie jak pomóc dziecku. Konieczna niestety będzie wizyta u logopedy, który na podstawie szczegółowego wywiadu i być może dodatkowych badań znajdzie przyczynę zatrzymania rozwoju mowy i ustali terapię.
pozdrawiam
Magdalena Jęksa - Wojciechowska
Autor/dodał :
abc
 

Komentarze (0)

Napisz Komentarz


busy
 

Dołącz do nas

O nas | Kontakt | Reklama | Współpraca | Regulamin | Linkuj do nas | Ciekawe strony | Mapa serwisu | Polityka cookies
Design by resMedia (C) 2006-2011 Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie oraz rozpowszechnianie bez zgody redakcji zabronione.

Wszystkie porady i artykuły zawarte w naszym serwisie publikowane są wyłącznie do celów informacyjnych. Wszelkie choroby, schorzenie i inne powikłania należy konsultować z lekarzem specjalistą. Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, posty oraz komentarze nadesłane przez użytkowników.

dziecko  przygotowania do ciąży  ciąża, ciąża tydzień po tygodniu  niemowlę  wcześniak uroda moda, trendy i styl moda zdrowie i fitness poradnik dla kobiet