Nasze serwisy: mBaby.pl, m
ciąża
.pl, ppasazkobiety.pl, poradnikkobiety.pl, ladymedia.pl
Witaj, Logowanie  Rejestracja
R e k l a m a
Noworodki i niemowlaki
Mama Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje np. o nowych konkursach, wydarzeniach etc zapisz się do naszego Newslettera
Regulamin
R e k l a m a

witamina k i d

Pytanie:

Mieszkam za granica i tutejsi lekarze utrzymuja ze nie ma potrzeby podawania wit D i K niemolakowi. Moja coreczka ma 1 miesiac (wazy 3.36kg) z powodu slabego przybierania na wadze polozna zalecila wprowadzenie sztucznego pokarmu. Nadal karmie ja piersia a dokarmiam Aptamilem 3 razy dziennie po 90ml. Zazywam witaminy (Santogen)ktory zawiera 12.5ug witaminy D, a mleko Aptamil zawiera 1.2ug witaminy D i 4.1ug witaminy K. Posiadam krople VitaD (1 kapsułka zawiera 10ug) i krople VitaK (1 kapsułka zawiera 25ug) - czy powinnam je zaczac podawac i jak czesto. Dziekuje za pomoc Odpowiedź:

Witam
w niektórych krajach rzeczywiście nie podaje się K.
W Irlandii np. można podać dziecku jednorazową dawkę tuż po porodzie. W Niemczech nie podaje się K, chyba,że na wyraźne życzenie matki. U nas jest w zwyczaju podawanie K od 8 doby do trzeciego miesiąca życia dziecka (w przypadku wyłącznego karmienia piersią).
Decyzja co do podawania witD należy do lekarza prowadzącego. Zależy od stanu noworodka, pogody, pory roku.
Pozdrawiam
Autor/dodał :
promater
 

Komentarze (0)

Napisz Komentarz


busy
 

Dołącz do nas

O nas | Kontakt | Reklama | Współpraca | Regulamin | Linkuj do nas | Ciekawe strony | Mapa serwisu | Polityka cookies
Design by resMedia (C) 2006-2011 Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie oraz rozpowszechnianie bez zgody redakcji zabronione.

Wszystkie porady i artykuły zawarte w naszym serwisie publikowane są wyłącznie do celów informacyjnych. Wszelkie choroby, schorzenie i inne powikłania należy konsultować z lekarzem specjalistą. Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, posty oraz komentarze nadesłane przez użytkowników.

dziecko  przygotowania do ciąży  ciąża, ciąża tydzień po tygodniu  niemowlę  wcześniak uroda moda, trendy i styl moda zdrowie i fitness poradnik dla kobiet