Nasze serwisy: mBaby.pl, m
ciąża
.pl, ppasazkobiety.pl, poradnikkobiety.pl, ladymedia.pl
Witaj, Logowanie  Rejestracja
R e k l a m a
Dzieci 1-6 lat
Warto także przeczytać
Mama Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje np. o nowych konkursach, wydarzeniach etc zapisz się do naszego Newslettera
Regulamin
R e k l a m a

Przedszkole

Pytanie:

Co zrobić, gdy dziecko (3,5 lat) od jakiegoś czasu (po chorobie) nie chce chodzić do przedszkola, dodatkowo zdarza się, że zwróci obiad lub śniadanie (2 x na tydzień) w przedszkolu? W domu nic mu nie jest, jest zdrowy, ma apetyt, nie wymiotuje. Obawiam się czy to nie jest na tle nerwowym, co z tym zrobić. Mimo to my konsekwentnie posyłamy Kubę do przedszkola. Odpowiedź:

Witam! To się często zdarza, że po chorobie dzieci nie chcą wracać do przedszkola; trzeba od nowa się przystosować. Z tej perspektywy dobrze Państwo robicie posyłając Kubę konsekwentnie. Jednocześnie sprawdziłabym, czy w przedszkolu nie dzieje się nic szczególnie nieprzyjemnego dla dziecka ( może na przykład "stracił" kolegę?, może nie umie czegoś, czego nauczyły się inne dzieci? Ktoś sprawił mu przykrość?...)Warto poznać w tej sprawie zdanie opiekunek, pytać dziecko i może skłonić je do odgrywania przedszkola w zabawie ( np miś-przedszkolak w rękach mamy rozmawia z kaczorkiem-przedszkolakiem w rękach Kuby o przedszkolu, o tym co jest fajne, a co nie , czego nie lubią, co jest najtrudniejsze).
W sprawie wymiotów może warto by także mieć pewność, że Kubuś w przedszkolu nie jest zmuszany do jedzenia...
Pozdrawiam
Ewa Zwolińska
Autor/dodał :
polna
 

Komentarze (0)

Napisz Komentarz


busy
 

Dołącz do nas

O nas | Kontakt | Reklama | Współpraca | Regulamin | Linkuj do nas | Ciekawe strony | Mapa serwisu | Polityka cookies
Design by resMedia (C) 2006-2011 Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie oraz rozpowszechnianie bez zgody redakcji zabronione.

Wszystkie porady i artykuły zawarte w naszym serwisie publikowane są wyłącznie do celów informacyjnych. Wszelkie choroby, schorzenie i inne powikłania należy konsultować z lekarzem specjalistą. Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, posty oraz komentarze nadesłane przez użytkowników.

dziecko  przygotowania do ciąży  ciąża, ciąża tydzień po tygodniu  niemowlę  wcześniak uroda moda, trendy i styl moda zdrowie i fitness poradnik dla kobiet