Nasze serwisy: mBaby.pl, m
ciąża
.pl, ppasazkobiety.pl, poradnikkobiety.pl, ladymedia.pl
Witaj, Logowanie  Rejestracja
R e k l a m a
Dzieci 1-6 lat
Warto także przeczytać
Mama Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje np. o nowych konkursach, wydarzeniach etc zapisz się do naszego Newslettera
Regulamin
R e k l a m a

kiedy dziecko nie wyraznie mowi

Pytanie:

witam moj synek ma 3lata i 9 miesiecy kiedy prosze go zeby powiedzial dwa to odpowiada mi da i jeszcze np ;pscolka, ceka,itp.czy musze zglosic sie do logopedy Odpowiedź:

Witam serdecznie
Trudno mi jest odpowiedzieć na podstawie jednego przykładu, czy dziecko nie wymawia głoski "w" w ogóle, czy tylko w tym konkretnym połączeniu.
Jeżeli chodzi o drugi przykład, głoski sz, z, cz oraz dż pojawiają się u dzieci mniej więcej w tym wieku. Brakiem tych głosek jeszcze nie należy się niepokoić. Musi Pani jednak obserwować mowę synka. Najbezpieczniej jednak będzie, kiedy umówi się Pani na konsultację logopedyczną, ponieważ jeżeli głoska "w" nie występóje w mowie, należy rozpocząć terapię i głoskę wywołać a następnie utrwalić. Praca nad tą głoską nie należy do najtrudniejszych a efekty widoczne są zazwyczaj stosunkowo szybko.
pozdrawiam
Magdalena Jęksa - Wojciechowska
Autor/dodał :
abc
 

Komentarze (0)

Napisz Komentarz


busy
 

Dołącz do nas

O nas | Kontakt | Reklama | Współpraca | Regulamin | Linkuj do nas | Ciekawe strony | Mapa serwisu | Polityka cookies
Design by resMedia (C) 2006-2011 Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie oraz rozpowszechnianie bez zgody redakcji zabronione.

Wszystkie porady i artykuły zawarte w naszym serwisie publikowane są wyłącznie do celów informacyjnych. Wszelkie choroby, schorzenie i inne powikłania należy konsultować z lekarzem specjalistą. Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, posty oraz komentarze nadesłane przez użytkowników.

dziecko  przygotowania do ciąży  ciąża, ciąża tydzień po tygodniu  niemowlę  wcześniak uroda moda, trendy i styl moda zdrowie i fitness poradnik dla kobiet