Nasze serwisy: mBaby.pl, m
ciąża
.pl, ppasazkobiety.pl, poradnikkobiety.pl, ladymedia.pl
Witaj, Logowanie  Rejestracja
R e k l a m a
Noworodki i niemowlaki
Mama Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje np. o nowych konkursach, wydarzeniach etc zapisz się do naszego Newslettera
Regulamin
R e k l a m a

ból przed odbiciem

Pytanie:

dane: syn ur.07.10.2008 waga 2880, wypisany ze szpiala 09.10 z wagą 2700g, obecnie (07.11) ok.4000g. karmiony piersią na żądanie,nie dokarmiany, nie dopajany. od 4 dni występuje u dziecka ok.0,5h po karmieniu przez około godzinę do dwóch silny ból przed każdym odbiciem się. Dziecko podkurcza nóżki, jest bardzo niespokojne, wierci się, płacze aż do momentu kiedy mu się odbije.Wtedy uspokaja się na kilka minut i ponownie ten sam ból do kolejnego odbicia. Jeśli dziecko położę i nie zdążę podnieść to dziecku się mocno uleje. Czytałam że to refluks ale niepokoi mnie tak silny ból przed każdym odbiciem. I to że to tak długo trwa (wiele odbić). Nie wiem -może dziecko zbyt dużo je i ma przeciążony żołądek (je co ok.2,5h, dużo przybrał). Może jest jakiś środek ułatwiający odbijanie? Dziękuję za odpowiedź. Dorota Dończyk Odpowiedź:

Witam Pani Doroto
diagnozę co do refluksu zawsze stawia gastrolog. Ja ze swej strony chciałabym wiedzieć, jak wygląda karmienie. Proszę mniej więcej po 2-3 minutach od rozpoczęcia karmienia zabrać pierś i sprawdzić, czy mleko nie tryska samo. Jeśli tak, jest to najbardziej prawdopodobna przyczyna bólu brzuszka.
Pozdrawiam
Autor/dodał :
promater
 

Komentarze (2)

...
Motylek
A dodam jeszcze odnośnie tego karmienia,też właśnie strasznie mi mleko tryskało stwierdziłam że to na pewno tego wina i trzeba zgęścić pokarm żeby trochę zmniejszyć tą ilość ulewań.Postanowiłam odstawić dziecko od piersi,zaczęłam dawać mleko w proszku i zagęszczałam je kleikiem tym po 4 miesiącu oczywiście w miarę możliwości teraz obecnie jest już na kaszce bobowita na mleku modyfikowanym .Też mu się ulewa ale jest już spokój w nocy.
Motylek , styczeń 26, 2012
...
Motylek
Nie chcę nikogo straszyć,to nie jest moim celem!Ale wiem o czym jest mowa,mam pół roczne dziecko i dokładnie miał to samo nic nie pomagało do dzisiaj strasznie się wierci jak ma mu się odbić.Nie wiem ile ma twój bobas ale na takie dzieci trzeba uważać.W nocy po karmieniu tyle razu mu się odbijało że któregoś razu zakrztusił się i przestał oddychać musiałam robić reanimacje zanim przyjechało pogotowie byłam w szoku jak to możliwe spędziłam 2 tygodnie w szpitalu i od tamtej pory cały czas mam na oku.
Motylek , styczeń 26, 2012

Napisz Komentarz


busy
 

Dołącz do nas

O nas | Kontakt | Reklama | Współpraca | Regulamin | Linkuj do nas | Ciekawe strony | Mapa serwisu | Polityka cookies
Design by resMedia (C) 2006-2011 Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie oraz rozpowszechnianie bez zgody redakcji zabronione.

Wszystkie porady i artykuły zawarte w naszym serwisie publikowane są wyłącznie do celów informacyjnych. Wszelkie choroby, schorzenie i inne powikłania należy konsultować z lekarzem specjalistą. Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, posty oraz komentarze nadesłane przez użytkowników.

dziecko  przygotowania do ciąży  ciąża, ciąża tydzień po tygodniu  niemowlę  wcześniak uroda moda, trendy i styl moda zdrowie i fitness poradnik dla kobiet