Nasze serwisy: mBaby.pl, m
ciąża
.pl, ppasazkobiety.pl, poradnikkobiety.pl, ladymedia.pl
Witaj, Logowanie  Rejestracja
R e k l a m a
Noworodki i niemowlaki
Mama Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje np. o nowych konkursach, wydarzeniach etc zapisz się do naszego Newslettera
Regulamin
R e k l a m a

słaby przyrost wagi i śluz w kale

Pytanie:

Mój synek ma 8 tygodni, jego waga urodzeniowa to 3400, która w szpitalu spadła do 3200. Obecnie ważny 4670g. Początkowo przybierał 300g tygodniowo. A przez ostatnie 4 tygodnie przybrał 320g. 2 tygodnie temu byliśmy na szczepieniu i okazało się, że przez 2 tyg. przyszło 150g, dr kazała przyjść na kontrolę wagi za 2 tyg. i wczoraj byliśmy. Przyszło raptem 170g. Dr zbadała małego i powiedziała, że nie widzi żadnych nieprawidłowości, zapytała mnie o karmienie i ja powiedziałam, że synek jest wyłącznie na piersi, karmiony 7-8 razy na dobę, że ma dwie dłuższe przerwy między karmieniami do 6h, a poza nimi je co 3-4h. Wieczorami nie śpi wcale (od 18 do 24) i wtedy jest karmiony co 2h, jeśli chce, a nawet zdarza się przerwa 1,5h. Synek efektywnie ssie przez ok. 10 min, potem zaczyna "bawić się" piersią, po kilku minutach zabieram mu pierś i on zasypia albo nie zasypia i leży ze smoczkiem. Kilka razy był karmion moim mlekiem z butelki i wtedy zjada ok. 90ml. Zakładam że z piersi je tyle samo. Mam pokarm, bo zawsze sprawdzam jak przestaje jeść czy jeszcze ma co czy przestał bo się skończyło. Robi siusiu kilka razy dziennie i kupkę 3-4 razy. Jeszcze wczoraj powiedziałam pediatrze że kupki są normalne, ale dzisiaj zmieniłam zdanie bo przed chwilą zrobił kupkę wyjątkowo rzadką, śluzowatą, o normalnym kolorze. Czy mam jak najszybciej zgłosić się do lekarza na badania czy mogę poczekać 10 dni bo wtedy mam znów iść na kontrolę wagi. Czy to może być coś poważnego? Bardzo się martwię, chociaż moja dr mnie uspokaja, że nie jest to jeszcze stan alarmowy, jako że prócz niskiego przyrostu nic się nie dzieje, a ja i tak się martwiłam, a teraz ta kupka. Bardzo proszę o szybką odpowiedź. Ola Odpowiedź:

Witam Pani Olu
sądzę, że dr ma rację. Nic nie wskazuje na jakikolwiek poważny stan. Dolna granica przyrostu m.c. wynosi 120g tygodniowo. Może udałoby się Pani zlikwidować jedną sześciogodzinną przerwę? Obudzić synka po trzech godzinach i zmobilizować do ssania? Wtedy pozostałaby tylko jedna przerwa 6-cio godzinna i waga napewno by podskoczyła, a Pani przestałaby się martwić.
Pozdrawiam
Autor/dodał :
promater
 

Komentarze (0)

Napisz Komentarz


busy
 

Dołącz do nas

O nas | Kontakt | Reklama | Współpraca | Regulamin | Linkuj do nas | Ciekawe strony | Mapa serwisu | Polityka cookies
Design by resMedia (C) 2006-2011 Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie oraz rozpowszechnianie bez zgody redakcji zabronione.

Wszystkie porady i artykuły zawarte w naszym serwisie publikowane są wyłącznie do celów informacyjnych. Wszelkie choroby, schorzenie i inne powikłania należy konsultować z lekarzem specjalistą. Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, posty oraz komentarze nadesłane przez użytkowników.

dziecko  przygotowania do ciąży  ciąża, ciąża tydzień po tygodniu  niemowlę  wcześniak uroda moda, trendy i styl moda zdrowie i fitness poradnik dla kobiet