Nasze serwisy: mBaby.pl, m
ciąża
.pl, ppasazkobiety.pl, poradnikkobiety.pl, ladymedia.pl
Witaj, Logowanie  Rejestracja
R e k l a m a
Noworodki i niemowlaki
Mama Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje np. o nowych konkursach, wydarzeniach etc zapisz się do naszego Newslettera
Regulamin
R e k l a m a

Karmienie piersią a pasozyty

Pytanie:

Dzien Dobry...Za miesiąc mam wyznaczony termin porodu i bardzo chciałabym karmic piersią, jednak mam owsiki i lamblie ktore powinnam po porodzie wyleczyc lekami przeciwrobacznymi....czy karmienie piersia jest mozliwe przy jednoczesnym leczeniu tych pasozytow? Jesli nie - to jak pogodzic karmienie z leczeniem i czy jest to wogole mozliwe? Czy owsiki i lamblie będą stanowic zagrozenie dla noworodka jesli leczenia nie podejme zaraz po porodzie, tylko np. po 3 miesiacach karmienia piersią? (przynajmniej 3 miesiące chcialabym karmic) Bardzo dziekuje za odpowiedź Odpowiedź:

Witam
wszystko będzie zależało od zastosowanego leku. Na stronie www.laktacja.pl w dziale Karmienie piersią znajdzie Pani spis leków, które można przyjmować podczas karmienia piersią. Jeśli okazałoby się, że powinna Pani przestać karmić, proszę pamiętać o systematycznym (około 8 razy) odciąganiu pokarmu. Dziecko powinno być karmione wówczas sondą po palcu (po to, aby nie zaburzyć mechanizmu ssania)pokarmem sztucznym. Po wyleczeniu mozna wrócić do karmienia piersią.
Pozdrawiam
Autor/dodał :
promater
 

Komentarze (0)

Napisz Komentarz


busy
 

Dołącz do nas

O nas | Kontakt | Reklama | Współpraca | Regulamin | Linkuj do nas | Ciekawe strony | Mapa serwisu | Polityka cookies
Design by resMedia (C) 2006-2011 Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie oraz rozpowszechnianie bez zgody redakcji zabronione.

Wszystkie porady i artykuły zawarte w naszym serwisie publikowane są wyłącznie do celów informacyjnych. Wszelkie choroby, schorzenie i inne powikłania należy konsultować z lekarzem specjalistą. Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, posty oraz komentarze nadesłane przez użytkowników.

dziecko  przygotowania do ciąży  ciąża, ciąża tydzień po tygodniu  niemowlę  wcześniak uroda moda, trendy i styl moda zdrowie i fitness poradnik dla kobiet