Nasze serwisy: mBaby.pl, m
ciąża
.pl, ppasazkobiety.pl, poradnikkobiety.pl, ladymedia.pl
Witaj, Logowanie  Rejestracja
R e k l a m a
Noworodki i niemowlaki
Mama Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje np. o nowych konkursach, wydarzeniach etc zapisz się do naszego Newslettera
Regulamin
R e k l a m a

zbyt mało pokarmu i trudne do uchwycenia brodawki

Pytanie:

Witam, Moja córeczka ma 5 dni, dwa dni temu kiedy wypisano nas ze szpitala ważyła 3650g. Ponieważ pokarm nie pojawił się od razu karmie ją mlekiem Bebiko 1, strzykawką z cewnikiem przy piersi co 3godziny. Ponieważ używam laktatora rozpoczeła się produkcja mleka, ale jest go na razie nie dużo. Dziecko przystawiane do piersi denerwuje się, bo brodawki są nie bardzo wystające i trudno je jej odnaleźć. Moje pytanie dotyczy ilości pokarmu jaki powinnam podawać (ml) ponieważ nie mogę stosować reguły jak przy karmieniu swoim pokarmem z piersi, tzn co 3 godziny minimum 15 min ssania, bo wypływ z piersi i strzykawka to nie to samo. Zjadała ona w szpitalu 40ml co 3 godz., ale obecnie jej to nie wystarcza, więc podaje jej jeszcze 20 lub 40ml. Nie wiem czy jej najadanie się zależy od tego w jakiej proporcji zjada mleko ściągnięte laktatorem do ilości podawanego Bebiko. Czy może mleko Bebiko które przygotowuję na 60ml wody 3 łyżeczki mleka Bebiko nie jest za treściwe. A może poprostu ilości są nie takie??? Odpowiedź:

Witam
sądzę, że najlepszym wyjściem z sytuacji byłaby wizyta u Doradcy Laktacyjnego. Dokładna obserwacja przystawienia malutkiej do piersi, ocena rodzaju brodawek (elastyczne, wysuwalne, wklęsłe) - tego nie da się określić na odległość. Nie wiem, czy Pani systematycznie, tzn co 2,5-3 godziny odciąga pokarm z piersi, w jakich ilościach. Czy również w nocy. Jak córeczka chwyta pierś - czy Pani przystawia małą do piersi, czy pierś do córeczki. Adresy najbliższych Poradni znajdzie Pani na www.laktacja.pl Im szybciej rozwiąże Pani nurtujące problemy, tym szybciej obie będziecie zadowolone z karmienia naturalnego. Życzę powodzenia
Autor/dodał :
promater
 

Komentarze (0)

Napisz Komentarz


busy
 

Dołącz do nas

O nas | Kontakt | Reklama | Współpraca | Regulamin | Linkuj do nas | Ciekawe strony | Mapa serwisu | Polityka cookies
Design by resMedia (C) 2006-2011 Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie oraz rozpowszechnianie bez zgody redakcji zabronione.

Wszystkie porady i artykuły zawarte w naszym serwisie publikowane są wyłącznie do celów informacyjnych. Wszelkie choroby, schorzenie i inne powikłania należy konsultować z lekarzem specjalistą. Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, posty oraz komentarze nadesłane przez użytkowników.

dziecko  przygotowania do ciąży  ciąża, ciąża tydzień po tygodniu  niemowlę  wcześniak uroda moda, trendy i styl moda zdrowie i fitness poradnik dla kobiet