Nasze serwisy: mBaby.pl, m
ciąża
.pl, ppasazkobiety.pl, poradnikkobiety.pl, ladymedia.pl
Witaj, Logowanie  Rejestracja
R e k l a m a
Dzieci 1-6 lat
Warto także przeczytać
Mama Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje np. o nowych konkursach, wydarzeniach etc zapisz się do naszego Newslettera
Regulamin
R e k l a m a

moja corka nie rozmawia w szkole

Pytanie:

Moja corka Oliwia ma 7 lat.Od trzech lat chodzi do szkoly w angli(szkola jest angielska).Angielski zna bardzo dobrze ale w szkole wlancza sie jej blokada i nie moze sie przemuc.nauczycielki cierpliwie czekaly,ale teraz zrobilo sie to dla nich meczace bo tak naprawde to nie slyszaly jej glosu a porozumiewaja sie na migi albo Oliwia kreci glowa.Jest to dla mnie i mojego dziecka duzy problem nie wiem co robic.Prosze o pomoc Odpowiedź:

Witam! Sprawa jest zbyt skomplikowane , by mogła Pani uzyskać rzetelną poradę przez internet. Jeśli sytuacja trwa już 3 lata, takie zachowanie dziecka mocno się już utrwaliło i "obrosło" w różnego rodzaju korzyści, których Pani córka nie jest świadoma, ale które utrudniają samoistną zmianę (np. dziewczynka jest szczególnie traktowana, zyskuje uwagę, nie musi borykać się ze stresem odpowiadania przy tablicy). Zgadzam się z nauczycielkami, że nie ma sensu dłużej biernie czekać. Należy skonsultować się ze specjalistą na miejscu i prawdopodobnie rozpocząć cykl spotkań, tak by psycholog mógł zaznajomić się bardzo dokładnie z sytuacją dziecka i był w stanie monitorować na bieżąco postępy .
Pozdrawiam
Ewa Zwolińska
Autor/dodał :
polna
 

Komentarze (0)

Napisz Komentarz


busy
 

Dołącz do nas

O nas | Kontakt | Reklama | Współpraca | Regulamin | Linkuj do nas | Ciekawe strony | Mapa serwisu | Polityka cookies
Design by resMedia (C) 2006-2011 Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie oraz rozpowszechnianie bez zgody redakcji zabronione.

Wszystkie porady i artykuły zawarte w naszym serwisie publikowane są wyłącznie do celów informacyjnych. Wszelkie choroby, schorzenie i inne powikłania należy konsultować z lekarzem specjalistą. Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, posty oraz komentarze nadesłane przez użytkowników.

dziecko  przygotowania do ciąży  ciąża, ciąża tydzień po tygodniu  niemowlę  wcześniak uroda moda, trendy i styl moda zdrowie i fitness poradnik dla kobiet