Nasze serwisy: mBaby.pl, m
ciąża
.pl, ppasazkobiety.pl, poradnikkobiety.pl, ladymedia.pl
Witaj, Logowanie  Rejestracja
R e k l a m a
Noworodki i niemowlaki
Mama Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje np. o nowych konkursach, wydarzeniach etc zapisz się do naszego Newslettera
Regulamin
R e k l a m a

czy można odzyskać mleko w piersiach?

Pytanie:

Witam, moja córeczka urodziła się 3 sierpnia 2008 roku. Od początku karmiłam ją piersią, jednak raz w tygodniu zmuszona byłam raz dziennie karmić ją butelką z uwagi na to, iż w miejscu, w którym muszę bywać nie ma warunków do karmienia piersią. Od mniej więcej 4 tygodni córka bardzo płakała po jedzeniu, myślałam, że to kolki. Jednak po jakimś czasie córka w dzień nie chciała jeść z piersi. Dopiero jak odciągnęłam sobie mleko zorientowałam się, że mam dużo mniej mleka niż wcześniej. Dla porównania: 160 ml z dwóch piersi wcześniej odciągałam, potem 80 ml a na dzień dzisiejszy 30 ml. Po każdym chociaż tylko chwilowym przystawieniu do piersi starałam się odciągać by to mleko nie zniknęło ale biust i tak staje się coraz mniejszy i miękki. Córka wręcz darła się jak próbowałam ją przystawić a na widok butelki się cieszyła. Po wielu próbach córka już chętnie ssie pierś ale ja mam malutko mleka. Dostałam już nawet pierwszy okres. Porszę mi powiedzieć czy można jakoś odzyskać pokarm? Słyszałam, że zdażały się przypadki gdzie nawet matki zastępcze dostawały mleko. Jak to zrobić? Proszę mi pomóc, bardzo chcę karmić piersią. Sylwia Odpowiedź:

Witam
sądzę, że fakt iż córeczka ponownie zaczęła ssać pierś działa na Pani korzyść. Jeszcze nic straconego. Warto byłoby jednak skontaktować się z najbliższą Poradnią Laktacyjną, gdzie pod kotrolą będzie Pani mogła przechodzić z karmienia mieszanego na karmienie naturalne.
Niezmiernie istotne jest bowiem dostarczanie dziecku odpowiednich porcji pokarmu (aby uniknąć niedożywienia), bieżąca kontrola wagi i jednoczesne zwiększanie ilości produkowanego pokarmu
Adresy poradni znajdzie Pani na www.laktacja.pl
Powodzenia
Autor/dodał :
promater
 

Komentarze (0)

Napisz Komentarz


busy
 

Dołącz do nas

O nas | Kontakt | Reklama | Współpraca | Regulamin | Linkuj do nas | Ciekawe strony | Mapa serwisu | Polityka cookies
Design by resMedia (C) 2006-2011 Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie oraz rozpowszechnianie bez zgody redakcji zabronione.

Wszystkie porady i artykuły zawarte w naszym serwisie publikowane są wyłącznie do celów informacyjnych. Wszelkie choroby, schorzenie i inne powikłania należy konsultować z lekarzem specjalistą. Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, posty oraz komentarze nadesłane przez użytkowników.

dziecko  przygotowania do ciąży  ciąża, ciąża tydzień po tygodniu  niemowlę  wcześniak uroda moda, trendy i styl moda zdrowie i fitness poradnik dla kobiet