Nasze serwisy: mBaby.pl, m
ciąża
.pl, ppasazkobiety.pl, poradnikkobiety.pl, ladymedia.pl
Witaj, Logowanie  Rejestracja
R e k l a m a
Dzieci 1-6 lat
Warto także przeczytać
Mama Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje np. o nowych konkursach, wydarzeniach etc zapisz się do naszego Newslettera
Regulamin
R e k l a m a

koszmar z ubieraniem

Pytanie:

Witam, nie wiem co zrobić. Moja 2,5 miesięczna córka strasznie drze się przy ubieraniu. Nie wiem już co robić, próbowałam dawac smoczka, rozmawiać, śmiać, śpiewać i nic! Wciąż to samo. Najgorzej jest przy zakładaniu rękawów i czapki. Niestety zmienia się pora roku i coraz więcej będzie ubierania. Proszę o pomoc bo to koszmar! Odpowiedź:

Witam! Niestety to się zdarza niemowlętom. Dla wielu rodziców wkładanie czapeczki to koszmar. Prawdopodobnie jest to związane z dużą wrażliwością dotykową skóry maluchów czy nietolerancją skrępowania ruchów. Z czasem dzieci się przyzwyczajają lub zobojętniają na taką stymulację.( Mojemu synkowi przeszło po około 2 tygodniach sezonu zimowego, ale miał czapki które tolerował i takie , których używać się nie dało). O ile to możliwe wybierajcie Państwo luźne ubranka z mięciutkich tkanin; obserwujcie czy jakieś ubranko jest tolerowane lepiej niż inne. Warto też zadbać, by od razu po ubraniu wychodzić z dzieckiem na dwór, aby się nie przegrzewało- z tej perspektywy lepiej jest szybciej ubrać dziecko niezależnie od tego że płacze niż przeciągać w czasie cały proces, próbując rozbawić dziecko.
Pozdrawiam
Ewa Zwolińska
Autor/dodał :
polna
 

Komentarze (0)

Napisz Komentarz


busy
 

Dołącz do nas

O nas | Kontakt | Reklama | Współpraca | Regulamin | Linkuj do nas | Ciekawe strony | Mapa serwisu | Polityka cookies
Design by resMedia (C) 2006-2011 Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie oraz rozpowszechnianie bez zgody redakcji zabronione.

Wszystkie porady i artykuły zawarte w naszym serwisie publikowane są wyłącznie do celów informacyjnych. Wszelkie choroby, schorzenie i inne powikłania należy konsultować z lekarzem specjalistą. Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, posty oraz komentarze nadesłane przez użytkowników.

dziecko  przygotowania do ciąży  ciąża, ciąża tydzień po tygodniu  niemowlę  wcześniak uroda moda, trendy i styl moda zdrowie i fitness poradnik dla kobiet